Maraton pisania listów, czyli globalna mobilizacja na rzecz ochrony praw człowieka również w Collegium Gostomianum

  • 13.12.2019, 18:10 (aktualizacja 13.12.2019, 19:57)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Maraton pisania listów, czyli globalna mobilizacja na rzecz praw człowieka…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Czy przez napisanie listu można pomóc? Z pewnością tak! Pokazuje to ogólnopolska akcja Amnesty International, czyli globalna mobilizacja na rzecz praw człowieka i Maraton Pisania Listów. W największą na świecie kampanie nie po raz pierwszy już włączyło się sandomierskie I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum mobilizując do działania nie tylko uczniów i nauczycieli, ale również lokalnych działaczy i samorządowców.

Każdego roku inicjatywa pomocy trafia do innej grupy społecznej. W tym roku Amnesty International staje w obronie praw dzieci, a także młodych aktywistek i aktywistów z Białorusi, Kanady, Chin, Egiptu, Grecji, Iranu, Meksyku, Nigerii, Filipin i Sudanu Południowego.  


Waldemar Białousz, nauczyciel i koordynator dzisiejszej akcji w Collegium Gostomianum podkreśla, że poprzez takie wydarzenia młodzież uczy się wrażliwości na los i potrzeby drugiego człowieka. Koordynator zwraca uwagę również na fakt, że oprócz pomocy innym biorąc udział w tej akcji możemy pomóc również sobie.


Termin, który szkoła wybrała na realizację takiej ważnej akcji nie jest przypadkowy. To właśnie 13 grudnia, 38 lat temu w Polsce został wprowadzony stan wojenny. 


W gronie uczestników piątkowej akcji znaleźli się również lokalni samorządowcy i działacze, którzy zgodnie podkreślają, że idea wydarzenia to dobra inicjatywa, która podczas realizacji przynosi wiele korzyści. 


Karol Bury, kasztelan Chorągwii Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej zwraca uwagę również na inny ważny aspekt i wymiar tej akcji. 


A młodzież biorąca udział w Maratonie Pisania Listów przyznaje, że choć nie bezpośrednio to chcą pomagać i wspierać wszystkich, którzy tego potrzebują, dlatego tak chętnie biorą udział w tej akcji. 


Podczas zeszłorocznej akcji Amnesty International w sandomierskim liceum udało się napisać 1200 listów. W tym roku jest to prawie 500 listów. Jak zapewniają organizatorzy mimo zróżnicowania zainteresowania wśród uczestników akcja z roku na rok cieszy się powodzeniem.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe