Świętokrzyski WOPR z 50-letnią tradycją. W Sandomierzu obchodzono jubileusz organizacji

  • 16.12.2019, 17:06 (aktualizacja 16.12.2019, 17:12)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Świętokrzyski WOPR z 50-letnią tradycją. W Sandomierzu obchodzono jubileusz…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Piękny jubileusz 50 – lecia świętokrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odbył się w sobotę na Zamku Królewskim w Sandomierzu.
Jak mówi prezes WOPR w Kielcach Hubert Szczechla sobotnia uroczystość była znakomitą okazją do podsumowań i podziękowań wszystkim, którzy wspierają i dokładają swoją cegiełkę działalności.
 
Od początku istnienia WOPR przez organizację przewinęło się ponad 9 tysięcy członków. Jednak obecnie o to, aby w wodzie każdy czuł się bezpiecznie dba około 300 ratowników. Jak przyznaje szef sandomierskiej grupy WOPR, Jerzy Żyła w Sandomierzu kilkadziesiąt osób jest zaangażowanych w ratownictwo wodne, które ma się czym poszczycić.
 
Działalność wodniaków nie zamyka się jedynie na basenach i nadzorujących przez nich zbiornikach wodnych. WOPR-owcy wychodzą również na zewnątrz, żeby uczyć i pomagać.
Jak dostać się do Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wyjaśnia Jerzy Żyła, który dodaje, że w ratownictwie wodnym oprócz chęci liczą się również umiejętności.
 
Podczas minionej uroczystości nie zabrakło słów uznania i gratulacji ze strony przybyłych gości.
Jubileusz był okazją również do wręczenia brązowych i srebrnych odznak Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Krzyży Laurowych dla wszystkich najbardziej zasłużonych wodniaków, które zostały przyznane przez Zarząd Główny organizacji.
 
Sobotnią jubileuszową uroczystość umiliły występy artystyczne lokalnych artystów oraz grup artystycznych i zespołów. Na wszystkich czekał również smaczny tort.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe