Akrobatyczne mistrzostwa w Sandomierzu na skalę międzynarodową

  • 16.12.2019, 18:28
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Akrobatyczne mistrzostwa w Sandomierzu na skalę międzynarodową
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Sobota w Sandomierzu minęła pod znakiem akrobatycznych emocji za sprawą międzynarodowych zawodów Grand Prix w fitnessie gimnastycznym. Na sportowe zawody, których organizatorami byli Szkoła Podstawowa nr 4, Stowarzyszenie „Czwórka na szóstkę” oraz Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” z Rzeszowa zjechali się najlepsi zawodnicy z ośmiu klubów z Polski i Ukrainy.
Prawie 120 zawodników wzięło udział w pierwszych międzynarodowych zawodach Grand Prix w fitnessie gimnastycznym w Sandomierzu. W sali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji swoje akrobatyczne umiejętności mieli okazję zaprezentować soliści, duety i zespoły akrobatyczne. O tym, że w regionie trenowanie akrobatyki cieszy się olbrzymim zainteresowaniem mówiła dyrektor sandomierskiej Szkoły Podstawowej nr 4, w której dzieciaki i młodzież już od ponad roku rozwija swoje sportowe pasje.
 
I właśnie dlatego Sandomierz był odpowiednim miejscem na organizację tego typu zawodów. Jak przyznaje Grzegorz Bielec z Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” z Rzeszowa argumentów za wyborem tego właśnie miasta było wiele.
 
O trudnej, ale olbrzymiej pasji do fitnessu gimnastycznego wypowiedzieli się zawodnicy, którzy swoją przygodę z tą dziedziną sportu rozpoczęli dość niedawno.
Choć czasem jest ciężko to akrobatyczne treningi dają wiele korzyści. Przede wszystkim kształtują odpowiednią postawę, uczą pokory i wytrwałości.
 
Po sukcesie pierwszej edycji międzynarodowych zawodów Grand Prix w fitnessie gimnastycznym, które rozegrane były o Puchar Burmistrza Miasta Sandomierza organizatorzy już teraz zapowiadają, że za rok odbędą się kolejne. Tym razem być może już dwudniowe zawody.
SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe