Koprzywnica: Jest nowy przewodniczący rady. Jak będzie układać się współpraca z burmistrzem?

  • 30.12.2019, 17:00
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Koprzywnica: Jest nowy przewodniczący rady. Jak będzie układać się współpraca…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ostatnie spotkanie radnych Rady Miasta i Gminy Koprzywnica odbyło się w piątkowe popołudnie i było jednym z najważniejszych w dobiegającym do końca roku. A powodem tego spotkania nie były tylko priorytetowe uchwały związane z budżetem gminy. Ważnym punktem minionej sesji był również wybór nowego przewodniczącego rady miejskiej, który był spowodowany uprzednią rezygnacją z pełnienia tej funkcji Marka Kubickiego.

Radni w Koprzywnicy mają nową szefową. Od piątku funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej po przyjęciu rezygnacji Marka Kubickiego.
W wyborach na nowego Przewodniczącego Rady Miejskiej wzięło udział dwoje radnych. Kontrkandydatem dla Anny Ossowskiej był radny Adrian Piątkowski. W piątkowym głosowaniu wzięło udział 14 radnych. W wyniku głosowania 5 głosów poparcia swojej kandydatury otrzymał Adrian Piątkowski. Natomiast 8 głosów na swoje konto otrzymała Anna Ossowska, która oficjalnie od piątku sprawuje funkcję nowego Przewodniczącego Rady Miejskiej w Koprzywnicy.   

Po ważnej decyzji radnych nie obyło się bez gratulacji i licznych podziękowań zarówno ze strony radnych jak i ustępującego szefa rady. 

Poza wyborem nowego Przewodniczącego Rady Miejskiej radni zajęli się również podjęciem kilku innych ważnych decyzji i uchwał. Między innymi zdecydowali o przekształceniu jednostki budżetowej, czyli Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli na nową instytucję, czyli Centrum Usług Wspólnych w Koprzywnicy. W trakcie ubiegłej sesji radni podjęli także szereg uchwał budżetowych związanych z finansami gminy w tegorocznym i przyszłorocznym budżecie samorządu oraz przyjęli Wieloletnią Prognozę Finansową. W takcie spotkania ustalona została również wysokość opłat za zajęcie pasa drogowego. Stałe komisje natomiast odczytały swoje roczne sprawozdania z podjętych działań oraz przyjęły plan działań na kolejny rok. 

Kilkugodzinną sesję zakończyły wolne wnioski radnych.

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe