Zmiany w prawie od 1 stycznia. Jak teraz będziemy segregować śmieci?

  • 02.01.2020, 12:43
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Zmiany w prawie od 1 stycznia. Jak teraz będziemy segregować śmieci?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Odpowiedzialni ekologicznie, czyli wszyscy segregujemy odpady! Obowiązek segregacji śmieci to żadna nowość, jednak od 1 stycznia 2020 roku, nie tylko chętni muszą to robić, ale wszyscy.

Od stycznia w całym kraju zaczną obowiązywać nowe śmieciowe przepisy, które obligują do odpowiedniej segregacji odpadami. Będą również nowości, ponieważ do czterech dotychczasowych dochodzi jeszcze jeden pojemnik do którego trafi nowa frakcja bioodpadów. Skąd takie zmiany? Wyjaśnia prezes PGKiM w Sandomierzu, Piotr Sołtyk.


Od stycznia segregacja jest obowiązkiem dla wszystkich mieszkańców Sandomierza. Za nieprzestrzeganie nowych śmieciowych przepisów czeka odpowiedzialność zbiorowa i kary finansowe, które są dwukrotnością opłat. W 2020 każdy mieszkaniec królewskiego miasta za śmieci zapłaci 13 zł. Jednak kto nie segreguje będzie stratny, ponieważ będzie musiał zapłacić już 26 zł. 


Od nowego roku śmieci wytwarzane w domach będziemy wyrzucać do pięciu kolorowych pojemników. A zasady segregacji przypomina Marek Fajfer, kierownik Zakładu Oczyszczania Miasta w Sandomierzu. 


Już niebawem każde gospodarstwo domowe zostanie wyposażone w nowy brązowy pojemnik i odpowiedni worek na bioodpady. Takich specjalnych pojemników sandomierski Zakład Oczyszczania Miasta zakupił aż 130 pojemników. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe