Orszak Trzech Króli przeszedł przez Sandomierz

  • 08.01.2020, 16:59 (aktualizacja 08.01.2020, 17:05)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Orszak Trzech Króli przeszedł przez Sandomierz
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

„Cuda, cuda ogłaszają” – pod takim właśnie hasłem minęło Święto Trzech Króli, które wierni świętują już od kilku lat w ten sam sposób, czyli biorąc udział w specjalnych Orszakach Trzech Króli, które mimo często ciężkiej i niesprzyjającej pogody cieszą się olbrzymim powodzeniem.

Takie orszaki to już pewna tradycja. Co roku odbywają się w mniejszych i większych miejscowościach i miasteczkach przyciągając coraz więcej osób. Nie inaczej było również w tym roku. W całej diecezji sandomierskiej w poniedziałkowe święto przeszło ponad dwadzieścia Orszaków Trzech Króli, w których udział wzięło tysiące wiernych. Jeden z największych orszaków przeszedł ulicami Sandomierza. Takie korowody Trzech Króli prowadzone w asyście rycerzy z miejscowej Chorągwi Ziemi Sandomierskiej wyruszyły punktualnie w południe z trzech sandomierskich kościołów, aby po krótkiej podróży spotkać się na sandomierskim Rynku Starego Miasta i tam oddać pokłon Dzieciątku Jezus i wspólnie pokolędować. 


Organizowane 6 stycznia orszaki stanowią odniesienie do przeszłości i są pamiątką z przybycia do Betlejem trzech króli, którzy złożyli hołd i dary nowo narodzonemu Jezusowi. To największe religijne wydarzenie mówi ks. Tomasz Lis, rzecznik prasowy decyzji sandomierskiej.

Takie świętowanie jest pretekstem nie tylko do integracji, ale również do pomocy potrzebującym. Dlatego właśnie ważnym aspektem tegorocznych obchodów Święta Trzech Króli była prowadzona przez Caritas Diecezji Sandomierskiej zbiórka, z której zebrane środki zostaną przeznaczone dla szkoły podstawowej w Syrii.

W najbliższym regionie minione święto Trzech Króli uczcili również wierni z Obrazowa i Goźlic. 

 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe