Przegląd Kolęd i Pastorałek w Koprzywnicy stale na wysokim poziomie

  • 11.01.2020, 16:45
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Przegląd Kolęd i Pastorałek w Koprzywnicy stale na wysokim poziomie
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Już po raz szesnasty w Koprzywnicy odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek, podczas którego zaprezentowało swój artystyczny talent kilkudziesięciu uczestników.

Organizatorem konkursowego festiwalu od samego początku jest miejscowy Zespół Placówek Oświatowych. Jak poinformował nas Mirosław Sarzyński, dyrektor placówki, od wielu lat poziom tego artystycznego wydarzenia pozostaje bardzo wysoki.


Przegląd, którego głównym celem jest przede wszystkim propagowanie pięknej tradycji związanej ze śpiewem kolęd i pastorałek cieszy się dużą popularnością nie tylko w powiecie sandomierskim, ale przez lata dorobił się rangi międzywojewódzkiej.  


Przegląd rozgrywany jest w dwóch kategoriach. W pierwszej występują mali artyści do lat 14, w drugiej grupie natomiast prezentuje się młodzież powyżej 14 roku życia. Repertuar wykonywanych utworów świątecznych był bardzo różnorodny. Młodzi artyści wykonywali zarówno dobrze znane tradycyjne kolędy jak również nowocześnie zaaranżowane pastorałki. 


Po burzliwej naradzie jury ogłosiło długo oczekiwany wynik.  Pierwsze miejsce w kategorii wiekowej od 4 do 8 klasy zdobyła Gabriela Kozik z Zespołu Placówek Oświatowych w Koprzywnicy. Natomiast laureatem wśród młodszych dzieci z klas 1-3 zostało rodzeństwo Sara i Nikodem Kuklewscy z Mucharzewa w gminie Osiek.
Konkurs Kolęd i Pastorałek odbył się pod honorowym patronatem Starosty Sandomierskiego i Burmistrza Koprzywnicy.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe