Piąty raz morsy pokonały Wisłę wpław

  • 14.01.2020, 17:34
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Piąty raz morsy pokonały Wisłę wpław
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Zimna woda im nie straszna, a wręcz przeciwnie, ponieważ jak przyznają uczestnicy Zimowej Przeprawy Wisły Wpław, ta im zimniejsza tym lepsza. W trakcie sobotniej przeprawy Wisły w Sandomierzu spotkało się 54 morsów, którzy swoim udziałem w wydarzeniu nie tylko sprawdzili swoje przygotowanie, ale również po raz kolejny upamiętnili tragiczną śmierć Andrzeja Ratymirskiego.
Organizatorem piątej już edycji wydarzenia pod nazwą Zimowa Przeprawa Wisły Wpław jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu, którego dyrektor przyznaje, że choć zima w tym roku zawiodła to i tak przeprawa przyciągnęła wielu miłośników zimnych kąpieli z różnych stron kraju. Morsy reprezentowały Rzeszów, Lublin, Tarnobrzeg, Stalową Wolę, Mielec, Radzyń Podlaski. Nie zabrakło również przedstawicieli Sandomierza i najbliższego regionu.
 
Temperatura wody w Wiśle miała około dwa stopnie Celsjusza, a temperatura powietrza wahała się w granicy zera stopni. Jak przyznawały morsy po zimnej kąpieli i po przepłynięciu dystansu 300 lub 400 metrów to wielka frajda, która daje wiele korzyści, szczególnie tych zdrowotnych.
 
Zmaganiom morsów przyglądali się licznie zgromadzeni kibice. Zimową Przeprawę Wisły Wpław organizowano w Sandomierzu już po raz piąty.

 

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe