Filia UJK w Sandomierzu z zajęciami dla dzieci i rodziców

  • 15.01.2020, 13:35
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Filia UJK w Sandomierzu z zajęciami dla dzieci i rodziców
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Można śmiało powiedzieć, że sandomierska filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach łączy pokolenia. A naszą tezę potwierdza chociażby ostatnie spotkanie i wykłady otwarte prowadzone przez wykładowców uczelni, w których licznie udział wzięło zarówno najmłodsze pokolenie studentów Uniwersytetu Dziecięcego jak również ich rodzice.

Filia UJK w Sandomierzu już nie raz pokazała, że jest otwarta na nowe formy działalności, w które zaangażowani są nie tylko studenci tej sandomierskiej uczelni. Przykładem jest chociażby połączenie siły z Muzeum Okręgowym i stworzenie w królewskim mieście Uniwersytetu Dziecięcego, który już od kilku miesięcy prężnie działa przyciągając w swoje szeregi mnóstwo młodych słuchaczy. 


W sobotę na Zamku Królewskim w Sandomierzu na ostatnim wykładzie w tym semestrze spotkali się najmłodsi studenci, żeby poruszyć ciekawe kwestie związane ze sterowaniem, projektowaniem i drukiem 3D. Jednym z prowadzących sobotnie zajęcia był dr inż. Wojciech Iwanicki z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, który przekonuje, że takie tematy przekazane we właściwy sposób niezwykle interesują młode pokolenia. 


Kiedy najmłodsi zgłębiali techniczne ciekawostki to i ich rodzice spożytkowali sobotnie przedpołudnie we właściwy sposób. Rozmawiając o kształtowaniu się emocji dziecka z dr Małgorzatą Makowska Brzychczyk. 


Prelegentka sobotniego wykładu przed naszą kamerą wspomniała również na co należy zwracać uwagę, żeby swoich dzieci w ich rozwoju emocjonalnym nie skrzywdzić. A morał jest prosty, ponieważ przede wszystkim trzeba uważnie słuchać. 


Filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Sandomierzu swoje otwarte wykłady oferuje przynajmniej raz w miesiącu a mogą z nich korzystać wszyscy zainteresowani. 

 

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe