Od 24 lat tworzą cuda na stole. W tej edycji jest bajecznie - dosłownie i w przenośni

  • 21.01.2020, 19:25 (aktualizacja 21.01.2020, 19:33)
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Od 24 lat tworzą cuda na stole. W tej edycji jest bajecznie - dosłownie…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

„Królewna Śnieżka”, „Myszka Miki”, „Królowa Śniegu”, „Alicja po drugiej stronie lustra”, to tylko cztery z kilkunastu bajkowych inspiracji ukazanych na wyjątkowej wystawie „Uroda Stołu”, która w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu odbywa się już po raz dwudziesty czwarty.

Tegoroczna edycja przygotowanej przez uczniów wystawy jest wyjątkowo bajkowa. A wszystko dlatego, że jej głównym wątkiem są właśnie baśnie ukazane w kontekście karnawału. Skąd pomysł na taki wątek w aranżacji stołów wyjaśniają koordynatorki artystycznego zamieszania z klasy IIa. 


Chociaż młodzież sceptycznie podchodziła do tegorocznego baśniowego motywu to jednak zgodnie twierdzą, że efekt może zachwycać. 


Przygotowanie stołów wymaga dłuższego czasu i wielu przygotowań. A co jest najważniejsze, żeby stół zachwycał i jak zabrać się do pracy nad aranżacją stołu mówi Urszula Chabel, która z organizowaną wystawą związana jest praktycznie od samego początku, a przygotowane aranżacje zachwycają oczy wszystkich, którzy choć raz przyszli i zapoznali się z tematyką poszczególnych wystaw. 


Historia tego niezwykle artystycznego wydarzenia w sandomierskiej „Marmoladzie” zaczęła się ponad dwadzieścia lat temu a jego istotę przypomina dyrektor szkoły Dariusz Łuczak. 
Poziom przygotowywanych wystaw z roku na rok rośnie, jednak są też takie aranżacje, które głęboko zapadły w pamięć chociaż od ich powstania minęło już kilkanaście lat. Jedną z takich właśnie wystaw wspomina przed naszym obiektywem dyrektor Zespołu Szkól Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu. 


Baśniowe wątki, które przewijają się w przygotowanych aranżacjach poszczególnych stołów są różne a ukazane baśnie w rekwizytach oddają piękną historię. Kilkanaście bajkowych historii to niezwykle trudne zadanie, jednak warte zachodu. O swoich zmaganiach opowiadają uczniowie, którzy do tego zadania bardzo się przykładali a ich ostateczny wynik to efekt kilkutygodniowej pracy.


Zorganizowane wystawy cieszą się olbrzymim powodzeniem wśród lokalnej społeczności a swoim przekazem docierają do każdego pokolenia. Co roku z tematyczną wystawą zapoznają się przedszkolaki, uczniowie sandomierskich szkół oraz seniorzy i emerytowani już nauczyciele. Jak co roku ekspozycje mogą oglądać wszyscy zainteresowani i chłonni estetycznych wrażeń. Wystawę uroczych stołów z baśniowym motywem w tle w sandomierskim Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich można oglądać jeszcze do końca tego tygodnia.   

 

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe