Rok wytężonej pracy Muzeum Okręgowego ukazano podczas piątkowego wernisażu

  • 28.01.2020, 15:50 (aktualizacja 28.01.2020, 15:57)
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Rok wytężonej pracy Muzeum Okręgowego ukazano podczas piątkowego wernisażu
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W piątkowe popołudnie wszyscy którym sztuka nie jest obojętna mogli uczestniczyć w jednej z najważniejszych wystaw organizowanych przez Muzeum Okręgowego w Sandomierzu. Mowa o wystawie „Nabytki Muzealne 2019”, która prezentuje rok wytężonej pracy tej muzealnej instytucji.

A podczas tego wydarzenia było co podziwiać, ponieważ prezentowane eksponaty to najcenniejsze i najciekawsze obiekty, którymi Muzeum Okręgowe może się poszczycić. A olbrzymią rolę tej wystawy podkreśla dyrektor muzeum dr Dominik Kacper Płaza.


Wśród najważniejszych eksponatów znalazły się między innymi drewniane figurki wykonane przez Henryka Cichockiego, przekazy depozytowe z archeologicznych badań powierzchniowych w okolicach Królewskiego Miasta oraz numizmaty przekazane przez Narodowy Bank Polski. Ważnym dokumentem znajdującym swoje miejsce na przygotowanej wystawie jest również umowa z 1715 roku sporządzona pomiędzy małżonkami Grzybowskimi. Na ekspozycję trafiły również meble z placówek dyplomatycznych i obrazy znakomitych malarzy takich jak Zbigniew Karpiński czy Jana Kulikowskiego i Jerzego Potrzebowskiego.  Wystawę wzbogaca również album fotograficzny „Martwa natura”, który został przekazany do sandomierskiego Muzeum Okręgowego przez Cezarego Łutowicza.


Otwarciu tej ekspozycji towarzyszyło wiele gratulacji i podziękowań od związanych z tą instytucją współorganizatorów i darczyńców. 


Ekspozycja zgromadzonych nabytków muzealnych będzie dostępna dla zwiedzających do końca marca. A można się z nią zapoznać w sali wystaw czasowych Zamku Królewskiego w Sandomierzu.

 

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe