OSP Obrazów z nowym pojazdem. MAN za 700 tys. zł. zastąpi leciwego STARa

  • 03.02.2020, 15:02 (aktualizacja 03.02.2020, 15:11)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
OSP Obrazów z nowym pojazdem. MAN za 700 tys. zł. zastąpi leciwego STARa
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Obrazowie wzbogacili się o nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Specjalistyczny pojazd do jednostki został zakupiony jeszcze w ubiegłym roku a jego całkowity koszt to ponad 700 tysięcy złotych.

Miniony piątek z pewnością strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Obrazowie zapamiętają na długo. A wszystko za sprawą uroczystości podczas której nowy samochód zasilił tabor dotychczasowych specjalistycznych pojazdów tej jednostki. Nowy  samochodowy nabytek to średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN. Pojazd jest w stanie zmieścić 2,5 tys. litrów wody oraz 250 litrów środka pianotwórczego. Samochód udało się zakupić dzięki środkom przekazanym z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz z wkładu własnego OSP w Obrazowie. Do zakupu pojazdu dołożył się również Wojewódzki i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.


Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Obrazowie posiada bogatą historię. Już ponad 95 lat pomaga i służy mieszkańcom najbliższego regionu zawsze wtedy kiedy tego potrzebują. Jednostka od 2012 roku znajduje się w rejestrze Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie w jej szeregach jest 30 druhów i druhen, z czego 18 członków czynnie udziela się w podziale bojowym uczestnicząc w licznych akcjach ratowniczych. Jakub Brania, wiceprezes OSP w Obrazowie przyznał, że teren gminy Obrazów z roku na rok staje się bezpieczniejszy a nowy ratowniczy pojazd znacząco usprawni pracę jednostki.  


Wójt Obrazowa, Krzysztof Tworek dodał, że OSP Obrazów jest jedną z największych działających w gminie jednostek, która najliczniej wspiera akcje ratunkowe nie tylko na terenie gminy Obrazów, ale również zasila akcje prowadzone przez Powiatową Komendę Straży Pożarnej. Dlatego zakup takiego pojazdu był konieczny. 


Jak poinformował Grzegorz Rajca, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach w ubiegłym roku na teren województwa świętokrzyskiego zostało zakupionych 16 nowych pojazdów strażackich z czego aż 4 trafiło do jednostek OSP działających na terenie powiatu sandomierskiego. 


W taborze samochodowym OSP do tej pory znajdował się leciwy i wysłużony samochód z końca lat 70. Obecnie strażacy ochotnicy z tej jednostki nie mają powodu do narzekania jednak jak przyznaje wiceprezes Jakub Brania potrzeb pojazdowych jest jeszcze dużo. Jedną z nich jest zakup quada.


 Druhowie w zakupie tego konkretnego sprzętu poparcie od włodarza gminy już mają, ponieważ jak przyznaje wójt taki pojazd z pewnością znajdzie swoje zastosowanie w akcjach ratowniczych i prewencyjnych. 


Oficjalna część piątkowych uroczystości zakończyła się uroczystym przekazaniem aktu przekazania samochodu oraz jego poświęceniem przez kapelana OSP w Obrazowie. 
W ubiegłym roku druhowie z Obrazowa mieli 40 wyjazdów do akcji ratowniczych na terenie gminy oraz powiatu.  

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Zdjęcia (14)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe