Inkubator Przetwórczy w Dwikozach. Tutaj wyprodukujesz swoje przetwory

  • 06.02.2020, 18:14 (aktualizacja 06.02.2020, 18:21)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Inkubator Przetwórczy w Dwikozach. Tutaj wyprodukujesz swoje przetwory
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Pyszne i pełne witaminowych walorów owocowe i warzywne soki. Smakowite dżemy, konfitury i musy. A także suszone owoce. Te i inne lokalne smakołyki można wyprodukować w Dwikozach w specjalnie do tego przygotowanym Inkubatorze Przetwórczym.
Już od kilku lat dużą popularnością cieszy się utworzony przez sandomierski Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w 2016 roku Inkubator Przetwórczy w Dwikozach. Inkubator udało się stworzyć dzięki partnerstwu z gminą Dwikozy i wsparciu, które ośrodek otrzymał w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
 
To miejsce powstało z myślą o producentach i osobach prywatnych, którzy nie posiadając swojej produkcyjnej infrastruktury mają możliwość ze swoich lokalnych produktów stworzyć coś wyjątkowego pod własnym szyldem i marką lub po prostu na własny użytek. Dla początkującego producenta żywności inkubator może stanowić doskonały początek swojej producenckiej działalności.
 
Monika Lubas z Inkubatora Przetwórczego podkreśla, że proponowana oferta nie zamyka się jedynie na produkcji przetworów. W tym miejscu powstaje wiele ciekawych produktów.
Inkubator Przetwórczy w Dwikozach to także miejsce otwarte na lokalną społeczność. W ostatnim czasie swoje drzwi otworzył dla każdej grupy wiekowej od najmłodszych mieszkańców naszego regionu po seniorów. Nowością w inkubatorze będą również warsztaty dla młodych mam, które otrzymają między innymi odpowiednie wsparcie dietetyka.
 
Jak widzimy w reportażu Inkubator Przetwórczy w Dwikozach ma szerokie perspektywy rozwoju stworzone nie tylko dla producentów żywności. Natomiast z pełnymi lokalnych produktów pysznościami będziemy mogli zapoznać się podczas imprez plenerowych. A jedna z najbliższych to „Serce dla przytulnych” już 14 lutego w Sandomierzu.
 
SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe