Sandomierz: Przedszkole na szóstkę!

  • 07.02.2020, 15:50 (aktualizacja 07.02.2020, 16:05)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Sandomierz: Przedszkole na szóstkę!
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Nowa siedziba Przedszkola Samorządowego nr 6, w której miejsce znalazł również żłobek już jest gotowa, a w czwartek oficjalnie budynek został przekazany do użytku.

Nowy budynek przedszkola i żłobka w Sandomierzu z pewnością cieszy oko bardziej niż jego barakowy poprzednik. Wcześniej placówka niekoniecznie przyciągała chętnych do oddania tam swoich pociech rodziców. Jednak po powstaniu nowego i perfekcyjnie wyposażonego na potrzeby maluchów budynku sytuacja znacznie uległa zmianie. Jak przyznaje Magdalena Stępień, dyrektor przedszkola w nowej siedzibie zdecydowanie polepszyły się warunki zarówno dla dzieci jak i nauczycieli.  


Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec przypomniał, że budowa nowego obiektu, w którym swoją nową siedzibę mają przedszkole i żłobek rozpoczęła się w 2017 roku. A niezwykle potrzebna inwestycja była możliwa dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, który na ten cel przeznaczył ponad 700 tysięcy złotych. Natomiast miasto w inwestycję włożyło prawie 130 tysięcy. 


Żłobek, który swoją działalność rozpoczął 2 stycznia tego roku spełnia swoje zadanie w 100 procentach. Obecnie grupa żłobkowa liczy 27 dzieciaków, których rodzice mogli wrócić do aktywności zawodowej. A jak mówi obecna na wczorajszej uroczystości Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, to wymierna korzyść dla lokalnego środowiska, która była jednym z celów tego projektu. 


W nowym budynku do dyspozycji dzieci jest 5 kolorowych sal, z których 2 zostało przeznaczone dla grup interwencyjnych. W chwili obecnej do Przedszkola Samorządowego nr 6 uczęszcza 115 przedszkolaków. W żłobku profesjonalną i troskliwą opiekę znalazło natomiast 27 dzieci.  

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Zdjęcia (12)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe