Władysław Kosiniak-Kamysz: "Chcę być Prezydentem każdego Polaka". Szef ludowców odwiedził Łoniów

  • 08.02.2020, 23:00
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Władysław Kosiniak-Kamysz: "Chcę być Prezydentem każdego Polaka". Szef…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Kandydat z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego na urząd Prezydenta RP Władysław Kosiniak Kamysz w ramach rozpoczynającej się właśnie kampanii wyborczej odwiedził Łoniów, żeby tam spotkać się z mieszkańcami powiatu sandomierskiego.

Spotkanie z mieszkańcami odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łoniowie. To właśnie tam szef krajowych struktur partyjnych PSL Władysław Kosiniak Kamysz w asyście przedstawicieli regionalnych struktur przedstawił swój program wyborczy. 


Główne założenia programowe kandydata na fotel prezydenta to: emerytura bez podatku, dobrowolny ZUS dla samozatrudnionych i zapewnienie sądom niezależności. Jak zapewnił dziś podczas spotkania wielkim priorytetem jest reforma służby zdrowia i realizacja tzw. paktu dla zdrowia. Kandydat odniósł się również do sytuacji rolników. 


W trakcie dzisiejszego spotkania nie zabrakło tematów związanych szczególnie z regionem Sandomierszczyzny. Mowa o zabezpieczeniu przeciwpowodziowym w Sandomierzu i gm. Samborzec nad którym prace zostały w ubiegłym roku przerwane z powodu upadłości jednego z głównych wykonawców. 


Władysław Kosiniak-Kamysz to lekarz, samorządowiec i polityk, doktor nauk medycznych, w latach 2011-2015 minister pracy i polityki społecznej, od 2015 prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, poseł na Sejm VIII i IX kadencji.


Do tej pory chęć ubiegania się o najwyższy fotel w państwie ogłosili również: urzędujący prezydent RP Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej, Robert Biedroń z Lewicy, Krzysztof Bosak z Konfederacji oraz dziennikarz Szymon Hołownia.


Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę 10 maja 2020 roku. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Zdjęcia (15)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe