"Samodzielność drogą do sukcesu". Projekt CARITAS szansą dla niepełnosprawnych

  • 11.02.2020, 12:07
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
"Samodzielność drogą do sukcesu". Projekt CARITAS szansą dla niepełnosprawnych
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Już się rozpoczął! Mowa o pierwszym etapie projektu „Samodzielność drogą do sukcesu”, który ma na celu zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych. Projekt prowadzony przez Caritas Diecezji Sandomierskiej swoim wsparciem objął 21 uczestników, na których czeka mnóstwo ciekawych zajęć i warsztatów.

Kilkuletni projekt „Samodzielność drogą do sukcesu – zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych” został podzielony na kilka etapów. Jeden z nich zapewniający wsparcie i obserwację psychologa pod kontem dalszego udziału w poszczególnych grupowych warsztatach właśnie się rozpoczął. 


Oprócz opieki psychologa w ramach pierwszego etapu uczestnicy projektu będą mieli do dyspozycji kilka innych form wsparcia. Jedną z takich form jest trening umiejętności społecznych, którego celem jest rozwijanie umiejętności współdziałania i integracja grupy. 


To dopiero początek projektu a pierwsze zajęcia z treningu umiejętności społecznych już odnoszą rezultaty widoczne wśród uczestników. Małe poetyckie podsumowanie zaprezentował przed naszą kamerą jeden z beneficjentów tego ciekawego przedsięwzięcia.  


Ze względu na szeroki i różnorodny zakres tematyczny zajęć trening umiejętności społecznych wśród uczestników cieszy się olbrzymim powodzeniem. 


Z pewnością uczestnicy tego projektu nie będę narzekać na nudę, ponieważ do szerokiego spektrum podjętych w ramach tego zadania działań wliczyć należy również planowane w późniejszym terminie zajęcia praktyczne, które będą się odbywać podczas specjalnych warsztatów kulinarnych, rękodzieła artystycznego i praktycznych zajęć stolarskich. Oprócz wymienionych już zajęć i warsztatów będą na nich czekać jeszcze zajęcia zooterapii i hortiterapii.


„Samodzielność drogą do sukcesu – zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych” będzie realizowany przez najbliższe trzy lata. Zadanie jest współfinansowane ze środków PEFRON.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe