Takiego zapału może pozazdrościć niejedna drużyna. MUKS WISŁA KIDS CUP rozstrzygnięty!

  • 18.02.2020, 19:14 (aktualizacja 18.02.2020, 19:21)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Takiego zapału może pozazdrościć niejedna drużyna. MUKS WISŁA KIDS CUP…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Kilkudziesięciu młodych piłkarzy walczyło w Sandomierzu podczas Halowego Turnieju Piłki Nożnej MUKS WISŁA KIDS CUP. Gospodarza tego sportowego wydarzenia reprezentowały dwie drużyny MUKS WISŁA JUNIOR SANDOMIERZ.
Mocne piłkarskie emocje zagościły w sobotę w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu za sprawą minionego Halowego Turnieju Piłki Nożnej MUKS WISŁA KIDS CUP, w którym udział wzięło sześć piłkarskich drużyn z Sandomierza, Mielca, Ostrowca Świętokrzyskiego i Starachowic. Rozgrywki miały na celu przede wszystkim propagowanie piłki nożnej i regularnej aktywności fizycznej wśród dzieci.
 
W sobotnim turnieju przedział wiekowy zawodników zbytnio się nie różnił. Młodzi piłkarze reprezentowali rocznik 2013 jednak w grupach dobrze radzili sobie również nieco młodsi zawodnicy.
 
Emocji było wiele a takiego zapału do gry w piłkę nożną może pozazdrościć nie jedna zawodowa drużyna piłkarska. Jednak jak twierdzą organizatorzy najważniejsza oprócz sportowej rywalizacji i wyniku jest przede wszystkim zabawa.
 
Piłkarze pokazali w trakcie tych zmagań naprawdę wysoki poziom gry. A strzelane gole oraz piłkarska zwinność wcale nie odbiegała poziomem od gry dorosłych zawodników. Jak przyznaje trener zespołu SIARKI TARNOBRZEG poziom rywalizacji jest bardzo wysoki.
 
Taki poziom gry wśród tak młodych graczy jest zasługą regularnych treningów i przygotowań, które również muszą być odpowiednio dostosowane do młodych sportowców.
 
Sportowe emocje były widoczne nie tylko na boisku, ale również na trybunach, gdzie doping był niezwykle mocny. Szczególnie wśród rodziców młodych piłkarzy, którzy bacznie przyglądali się grze i doglądali wszystkich nawet najmniejszych szczegółów.
 
Piłka nożna to chyba jeden z najbardziej ulubionych sportów wszystkich Polaków. A co tak do niej przyciąga. Dla jednych liczy się, że mogą strzelić gola, dla drugich natomiast ważne jest kształtowanie charakteru i sportowa integracja. A chociaż piłka nożna kojarzy się głównie z męską grą to w swoje szeregi przyciąga również dziewczyny.
 
Po kilkugodzinnej rywalizacji organizatorzy tuż przed ogłoszeniem oficjalnych wyników piłkarskiego spotkania przygotowali dla wszystkich przybyłych iście rycerską niespodziankę. Występ rycerzy z Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej z pewnością na długo wszystkim zapadnie w pamięć. Po tym punkcie sobotniego programu przyszedł czas na długo wyczekiwane ogłoszenie wyników.
 
Wyróżnienia oraz nagrody wręczali Marcin Marzec, burmistrz Sandomierza, Janusz Poński - członek zarządu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej oraz Rafał Niewęgłowski, prezes MUKS Wisły Junior Sandomierz. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, maskotkę, puchary, upominki rzeczowe.
 
Niezwyciężona okazała się drużyna Akademii Piłkarskiej SKS STAR Starachowice, która tym samym uplasowała się na pierwszym miejscu. Drugie miejsce należało natomiast do drużyny MUKS WISŁA JUNIOR SANDOMIERZ II. Ostatnie miejsce na podium zajęła SIARKA TARNOBRZEG.
 
Halowy Turniej Piłki Nożnej MUKS WISŁA KIDS CUP już jest za nami, jednak organizatorzy tych sportowych zmagań zapewniają, że tradycja zostanie podtrzymana a taki turniej ponownie jak co roku wróci do Sandomierza.
SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe