Posiedzenie radnych Koprzywnicy i awantura o dom kultury

  • 19.02.2020, 16:32 (aktualizacja 19.02.2020, 16:39)
  • Telewizja Sandomierz | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Zmiany w budżecie, dofinansowanie dla powiatu sandomierskiego na planowane inwestycje drogowe oraz przekształcenie jednej z jednostek budżetowych gminy. To główne tematy nad którymi debatowali radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koprzywnicy. Jednak podczas tego spotkania pojawił się również temat Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. To właśnie tej instytucji grupa radnych podczas przedostatniej sesji zarzuciła, że prowadzona działalność jest niewystarczająca.

Na wspomnianym już spotkaniu radnych zarzucono, że Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Koprzywnicy nie wykorzystuje wszystkich szans dla swojego rozwoju. W zarzutach pojawiły się kwestie niewystarczających środków finansowych, które jak twierdzą radni powinny być zaspokojone przez dodatkowych sponsorów. Radni odnieśli się również do realizowanych projektów, których jak sądzą ilość jest za mała. 


Do tych zarzutów w punkcie wolne wnioski  emocjonująco odniosła się dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy, Marta Kiliańska, która w obszernie przygotowanej prezentacji zaprezentowała wszystkie zrealizowane inicjatywy oraz projekty prowadzone przez kulturalną instytucje. 


W ubiegłym roku jednostka kultury dysponowała budżetem w granicach 345 tysięcy złotych. Jak powiedziała dyrektorka taki budżet nie jest wystarczający na działalność kulturalną prowadzoną przez MGOKiS, jednak zarówno dyrekcja jak i pracownicy instytucji mają świadomość, że taki budżet musiał wystarczyć, żeby dodatkowo nie obciążać budżetu gminy. Jednak udało się ten budżet odciążyć i pozyskać aż 79,231 złotych dodatkowych środków z dotacji finansowych przyznanych z Narodowego Centrum Kultury i Muzeum Historii Polski. Do przysłowiowego garnuszka swoją finansową cegiełkę w wysokości około 7 tysięcy złotych dołożyli również sponsorzy.  


Oprócz stałych zajęć prowadzonych przez ośrodek na których tygodniowo pojawia się 200 osób organizowane są również dodatkowe wydarzenia, przez które przewinęło się ponad 4 tysiące osób. 


Na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej radni uchwalili również konieczne zmiany w budżecie gminy oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Wyrażona została również zgoda na nabycie nieruchomości w Koprzywnicy. Udzielono także wsparcia finansowego dla powiatu sandomierskiego w wysokości 45 000 złotych, którą powiat będzie mógł przeznaczyć na przygotowanie dokumentacji projektowej planowanego remontu ul. 11 Listopada w Koprzywnicy. Dla powiatu przeznaczone zostało również 70 tysięcy złotych. Kwota zostanie przeznaczona na remont ulicy Józefa Piłsudskiego. Ważnym punktem minionej sesji było ustalenie planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Koprzywnica oraz określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych.


Zmieniona została także uchwała w sprawie przekształcenia jednej z jednostek budżetowych gminy. Chodzi mianowicie o przekształcenie Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli w Centrum Usług Wspólnych w Koprzywnicy.  


Minione spotkanie radnych zakończyło się punktem wolne wnioski, w którym mieszkańcy i sołtysi zgłaszali swoje sugestie i problemy. 

 

Telewizja Sandomierz | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe