CARITAS: Rozlicz swój PIT za darmo i przekaż 1% podatku na pomoc niepełnosprawnym

  • 19.02.2020, 17:24 (aktualizacja 19.02.2020, 17:34)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
CARITAS: Rozlicz swój PIT za darmo i przekaż 1% podatku na pomoc niepełnosprawnym
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od połowy lutego Polacy mogą składać swoje roczne zeznania podatkowe. PIT można rozliczać do końca kwietnia w formie elektronicznej bądź odwiedzając odpowiedni do swojego miejsca zamieszkania Urząd Skarbowy. Coroczne rozliczenia są również znakomitą okazją do przekazania swojego 1% podatku na dowolnie wybraną organizację pożytku publicznego.

Takich organizacji w całej Polsce jest tysiące, a zakres ich działalności to bardzo bogaty wachlarz usług. Jedną z takich organizacji jest Caritas Diecezji Sandomierskiej, dla której przekazanie 1% to olbrzymia pomoc finansowa, która nie obciąża dodatkowo domowego budżetu. 


A jak wyjaśnia ks. Bogusław Pitucha Caritas przekazane pieniądze będzie mógł spożytkować na szczytne cele. Wśród nich m.in. jest rehabilitacja osób i dzieci niepełnosprawnych, edukacja dzieci oraz pomoc osobom samotnym i starszym. Z pomocy tej organizacji korzystają również osoby bezdomne. 


Osoby, które nie rozliczają swojej deklaracji poprzez elektroniczną platformę  w siedzibie sandomierskiego Caritasu mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy przy rozliczeniu swojego PIT-u. 1% swojego podatku możemy przekazać do 30 kwietnia. 

 

 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe