W Sandomierzu jest drogo, spada też zainteresowanie. Są jednak nowe pomysły na rozwój turystyki

  • 19.02.2020, 19:35 (aktualizacja 19.02.2020, 20:10)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
W Sandomierzu jest drogo, spada też zainteresowanie. Są jednak nowe pomysły…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ostatnie raporty dotyczące minionego sezonu turystycznego w Sandomierzu były bardzo niepokojące. Ich efektem jest dzisiejsze spotkanie w ratuszu na którym przedstawiciele branży noclegowej, gastronomicznej oraz wszyscy turystyczną przyszłością Sandomierza zainteresowani wymieniali się swoimi pomysłami na poprawę tej sytuacji.

Choć od lat Sandomierz cieszy się uznaniem turystów to miniony sezon turystyczny nie wypadł w statystykach najlepiej. Wzrost odwiedzin i wejść na Bramę Opatowską oraz znaczący spadek zainteresowania ofertą Podziemnej Trasy Turystycznej – tak można w wielkim skrócie go podsumować. Jednak odwiedziny w najsłynniejszych obiektach turystycznych to nie jedyny problem sandomierskiej turystyki. Osoby odwiedzające królewskie miasto mają również kilka znaczących uwag, których zniwelowanie może znacząco wpłynąć na wzrost turystycznego zainteresowania. A brak odpowiedniego oznakowania, wygórowane ceny oraz brak turystycznych aplikacji to tylko niektóre z nich. Jednak jak uspokaja Wojciech Dumin, dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury pomysłów na rozkręcenie ruchu turystycznego jest sporo. 


Spotkanie odbyło się z inicjatywy Burmistrza Marcina Marca, który zapowiada, że takich spotkań będzie jeszcze więcej. Jak dodał takie spotkania są potrzebne szczególnie, że Sandomierz rozpoczyna budowę nowej strategii promocji miasta oraz zaczyna budowę jego marki. 


Jednym z pomysłów na dalszy rozwój turystyki w Sandomierzu jest wydłużenie sezonu turystycznego. Jak zauważa Marzena Martyńska, sekretarz zarządu sandomierskiego PTTK taki sezon powinien trwać znacznie dłużej. 


Przedstawiciel branży hotelarskiej Krzysztof Tusznio uważa natomiast, że przyszłością dla Sandomierza jest turystyka konferencyjna. 


Wśród kilkudziesięciu pomysłów przedstawionych na dzisiejszym spotkaniu znajduje się między innymi propozycja stworzenia pakietów turystycznych, lokalnej oferty gastronomicznej oraz stworzenie w okolicach Starego Miasta miejsc dla najmłodszych. Ciekawym pomysłem odnoszącym się do historii Sandomierza jest również 20 weekendów z Chorągwią Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
turysta
turysta 23.02.2020, 08:16
Do Sandomierza należy przyjechać na jeden dzień...ze swoim wiktem.Wieczorem wyjeżdżam i zatrzymuję sie na nocleg, na trasie .
mayor
mayor 21.02.2020, 09:06
Z cenami święta racja : w piwiarniach na rynku piwo droższe niż na krakowskim rynku, noclegi w centrum (na ul.Żeromskiego ) z cenami hotelowymi i w brudnej pościeli ,jedzenie fatalne .Turysta nie świnia -zje wszystko !
Sonia
Sonia 20.02.2020, 13:04
W Sandomierzu brakuje atrakcji które zatrzymają ludzi na dłużej. Przydał by się np. Aqua Park z prawdziwego zdarzenia.

Pozostałe