Psiaki z Przytuliska z nowym wybiegiem. Udana akcja "Chwałowianek"

  • 24.02.2020, 15:33 (aktualizacja 24.02.2020, 15:41)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Psiaki z Przytuliska z nowym wybiegiem. Udana akcja "Chwałowianek"
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Chwałowianki” zmobilizowały społeczność do czynu społecznego na rzecz sandomierskiego „Przytuliska na Wiśniowej”. W ramach niedzielnej akcji budowano wybieg dla psów.
Chociaż niedziela minęła pod znakiem deszczu to i tak spora część pracy została wykonana. Ogrodzenie z podarowanych opon wybiegu dla czworonogów oraz plac zabaw praktycznie został ukończony. Wszystko za sprawą inicjatywy „Chwałowianek”, które do pracy zmobilizowały trzydzieści osób, w gronie których większość stanowili panowie. Dlaczego? Wyjaśnia to prezes KGW Klaudia Tajs.
 
Akcja spotkała się z dużym odzewem lokalnej społeczności, która chętnie włączyła się w akcje pomocy dla schroniska, które prowadzone jest przez Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt. Panowie przynieśli potrzebne do pracy narzędzia i rękawice, panie natomiast zadbały o bardzo smaczne przekąski i rozgrzewającą herbatę. Wśród społeczników pracujących w strugach deszczu znalazł się również burmistrz Marcin Marzec.
 
Chwałowianki zapewniają, że takie czyny społeczne jak niedzielna akcja będą organizowane znacznie częściej. W Sandomierskim schronisku przebywa obecnie ponad czterdzieści czworonogów.
SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe