"Te działania jednoczą". XI edycja "Działaj Lokalnie" już za nami

  • 25.02.2020, 19:18 (aktualizacja 25.02.2020, 19:42)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
"Te działania jednoczą". XI edycja "Działaj Lokalnie" już za nami
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Uroczysta gala podsumowująca zrealizowane inicjatywy społeczne w ramach programu Działaj Lokalnie odbyła się dziś w sandomierskim hotelu Basztowy. Program grantowy „Działaj Lokalnie” to projekt Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce wraz z siecią ośrodków "Działaj Lokalnie".

W 2019 roku dzięki wsparciu finansowemu w ramach programu „Działaj Lokalnie” udało się zrealizować 14 inicjatyw. Inicjatyw ważnych i potrzebnych lokalnej społeczności. O granty mogły ubiegać się nieformalne grupy mieszkańców, organizacje pozarządowe i stowarzyszenia z terenu powiatu sandomierskiego i opatowskiego.


Podczas gali zostały zaprezentowane efekty projektów, które w 2019 roku udało się w ramach tego programu zrealizować. W ubiegłorocznej edycji Działaj Lokalnie na zgłoszone pomysły inicjatyw społecznych przeznaczono 55 000 złotych.  


Projekty udało się zrealizować dzięki dotacjom do których cegiełkę finansową dołożyły  również samorządy. W ubiegłym roku powiat sandomierski wsparł „Działaj Lokalnie” kwotą 15 tysięcy złotych. 5 tysięcy złotych dołożyła natomiast gmina Łoniów. 


Pomysłów i inicjatyw do zrealizowania było mnóstwo. W ramach małych grantów organizowane były chociażby warsztaty i lekcje tematyczne, akcje ekologiczne i prozdrowotne. A na tych działaniach skorzystali wszyscy. Większość pozyskanych dotacji była wykorzystana na realizację ciekawych warsztatów tanecznych, plastycznych, fotograficznych oraz kulinarnych. Były również szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Koła gospodyń wiejskich spożytkowały granty natomiast na stworzenie placów rekreacji oraz promowanie tradycji.
 
Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości w Sandomierzu działa od 1991roku. Od 2013 roku w ramach programu Działaj Lokalnie ośrodek wsparł ponad 60 inicjatyw społecznych. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe