Znamy laureatów plebiscytu "Sandomierzanin Roku" i "Nadzieja Sandomierza"

  • 09.03.2020, 16:30 (aktualizacja 09.03.2020, 16:39)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Znamy laureatów plebiscytu "Sandomierzanin Roku" i "Nadzieja Sandomierza"
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dwudziesta, jubileuszowa gala plebiscytu Sandomierzanin Roku oraz Nadzieja Sandomierza już jest za nami. Znamy laureatów tej prestiżowej nagrody, którą od 20 lat Klub Miłośników Sandomierza przyznaje osobom zasłużonym dla tego miasta.

Tradycyjnie już na Zamku Królewskim odbyła się gala podsumowująca plebiscyt Sandomierzanin Roku i Nadzieja Sandomierza. Do tegorocznej edycji tego wydarzenia zgłoszono 12 osób, które w szczególny sposób promują Sandomierz. W tym roku o tytuł Sandomierzanina Roku rywalizowali w ścisłym finale: Roman Chyła - doktor historii, Katarzyna Dudek - mistrzyni świata fitness, Wiesława Karczewska-Grabias - autorka książek o Sandomierzu, Halina Miłek - nauczycielka i propagatorka kultury polskiej oraz Janusz Sobolewski - prezes Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Katedralnego.


Marek Rożek, prezes Klubu Miłośników Sandomierza przyznaje, że organizowane przez dwie dekady plebiscyty sprawdziły się a Sandomierz trudno sobie wyobrazić bez laureatów tej prestiżowej nagrody. 


W sobotniej gali wziął również udział burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec, który podkreślił, że otrzymanie takiej nagrody to duży motywujący czynnik do dalszego działania.
Spośród zgłoszonych osób do tytułu Sandomierzanin 2019 kapituła plebiscytu wyłoniła zwycięzcę, którym okazał się Roman Chyła, historyk, nauczyciel uhonorowany tytułem profesora oświaty i regionalista. Jak przyznał otrzymanie takiej nagrody to duża odpowiedzialność i nałożony obowiązek. 


Kapituła przyznała również tytuł „Nadziei Sandomierza”. Spośród młodzieży zgłoszonej przez poszczególne szkoły wyłoniono zwycięzcę. „Nadzieją Sandomierza” został Bartłomiej Łatka, uczeń Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej. Laureat w swoim przemówieniu powiedział, że otrzymana nagroda będzie dalej go mobilizowała do służby na rzecz sandomierskiej społeczności. 


Uroczystej gali towarzyszył koncert artystów z Polskiej Opery Królewskiej w Warszawie i Filharmonii Narodowej. Uroczystość uświetniła Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej oraz muzycy z Sandomierskiej Orkiestry Dętej. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe