Będzie remont kamienic na Starówce

  • 10.03.2020, 15:26 (aktualizacja 10.03.2020, 15:33)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
STV: Będzie remont kamienic na Starówce
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Osiem sandomierskich kamienic jeszcze w tym roku zmieni swój wygląd. Prace związane z renowacją kamienic mają zakończyć się w październiku. Wczoraj burmistrz podpisał umowę z wykonawcą, którego udało się wyłonić w ramach przetargu.
W trakcie wczorajszego spotkania burmistrz Marcin Marzec przypomniał, że to jeden z najważniejszych punktów rewitalizacji Sandomierza.
 
W przeznaczonych do remontu kamienicach znajdują się mieszkania komunalne, a także sklepy, lokale gastronomiczne oraz inne punkty usługowe. W ramach tegorocznych prac zostanie odnowione aż osiem obiektów. Wszystkie kamienice dostaną nową elewację, natomiast na trzech obiektach dodatkowo zostanie wymieniony dach. Pracom renowacyjnym zostaną poddane kamienice przy ul. Zamkowej 10, Rynek 6 i Rynek 30 oraz Rynek 7, 8, 9, i 28. Do remontu zakwalifikowana jest również kamienica na ulicy Opatowskiej 17.
 
Wykonania remontu wszystkich kamienic podjęła się firma Kaldo, znana na sandomierskim rynku już od 30 lat. Jak przyznaje Monika Złotek, prezes spółki takie remonty znacznie różnią się od innych tego typu prac na innych budynkach.
 
Remont kamienic zostanie wykonany w ramach rewitalizacji miasta i kosztować będzie w sumie 1 mln 300 tys. złotych. Środki na realizację inwestycji pochodzą w znacznej części z budżetu miasta i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.
SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Zdjęcia (3)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe