WOJEWODA: Szpital w Sandomierzu jest dobrze przygotowany

  • 18.03.2020, 17:53 (aktualizacja 18.03.2020, 21:52)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
WOJEWODA: Szpital w Sandomierzu jest dobrze przygotowany
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu jest bardzo dobrze przygotowany na wstępną diagnostykę pacjentów pod kątem obecności koronawirusa. Tak usłyszeliśmy od wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza, który dziś wizytował sandomierski szpital.
Według wojewody nie ma także większych powodów do obaw, ponieważ jak twierdzi nowy wirus to tylko jedna z nowo powstałych infekcji sezonowych.
 
W dobie walki z koronawirusem szpitale coraz częściej odnotowują braki najpotrzebniejszych środków tj. maski i środki dezynfekcyjne. Brakuje również specjalistycznych strojów ochronnych dla personelu szpitalnego. Jak informuje dyrektor szpitala, dr Marek Kos sandomierska placówka jak na razie nie odnotowuje większych braków, a wszystkie najpotrzebniejsze środki i produkty dostarczane są do niej na bieżąco.
 
Od teraz zmienia się również podejście do osób z podejrzeniem COVID-19. Szpital Zakaźny w Starachowicach będzie przyjmował również osoby potencjalnie zakażone koronawirusem. Do tej pory do Starachowic trafiali tylko i wyłącznie pacjenci z potwierdzeniem zakażenia.
 
W całej Polsce zakażonych koronawirusem jest 251 osób. W powiecie sandomierskim na ten moment nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia.
 
SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Zdjęcia (3)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Adam
Adam 19.03.2020, 12:14
W szpitalu 1 kombinezon na cały Sor,płyny wydzielają po naparstku a Pan Dyrektor że jest ok....maseczki jednorazowe są 10 razowe...itp.
Wojciech
Wojciech 19.03.2020, 04:08
Parę dni temu mieliśmy przykład tego dobrego przygotowania
Jędrek
Jędrek 18.03.2020, 18:57
Pod kątem pisze się przez "ą". Ciekawy pogląd pana Wojewody nt. sezonowości koronawirusa. Skoro nie ma większych obaw, to dlaczego mamy pozamykane szkoły i sklepy?

Pozostałe