Świętokrzyskie: Piąty przypadek zakażenia koronawirusem. "Pacjent jest młody. Jego stan jest dobry."

  • 19.03.2020, 11:54
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Świętokrzyskie: 5. przypadek zakażenia koronawirusem. "Pacjent jest młody.…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w regionie. To już piąty potwierdzony przypadek zakażenia w województwie świętokrzyskim. Jest to młody mężczyzna, którego ogólny stan zdrowia jest dobry.

Dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 18 nowych przypadkach zakażania koronawirusem, co pozytywnym wynikiem potwierdzają testy laboratoryjne.  Nowe zakażenia pojawiły się w województwie śląskim, łódzkim, lubelskim oraz opolskim, wielkopolskim i świętokrzyskim. 
W województwie świętokrzyskim to już piąty taki przypadek. Jak poinformowała rzecznik wojewody, Ewa Łukomska  młody pacjent przebywa obecnie na oddziale zakaźnym a jego stan jest dobry.  


- Pacjent jest młody. Jego stan jest dobry. Obecnie przebywa na oddziale zakaźnym – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego -  Nie udostępniamy szczegółowych informacji na temat pacjenta ze względu na jego bezpieczeństwo. Chcemy zapewnić mu możliwość powrotu do zdrowia w spokoju, a personelowi – odpowiednie warunki pracy – dodaje rzeczniczka.


W województwie świętokrzyskim 38 osób jest hospitalizowanych w związku z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Poddane kwarantannie są 1053 osoby. Natomiast 1008 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym. Obecnie w Polsce wykryto 305 przypadków zachorowania na koronawirusa. Pięć z tych osób niestety nie przeżyło.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe