Starosta Sandomierski: Zwróciłem się z prośbą, żeby sanepid w Sandomierzu także przeprowadzał testy na koronawirusa

  • 19.03.2020, 15:46
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Starosta Sandomierski: Zwróciłem się z prośbą, żeby sanepid w Sandomierzu…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Czy sandomierski sanepid będzie mógł przeprowadzać testy pod kątem obecności koronawirusa? O taką możliwość starosta sandomierski, Marcin Piwnik zwrócił się do wojewody świętokrzyskiego i wojewódzkiego inspektora sanitarnego w Kielcach.

Jak informuje starosta sandomierski, Marcin Piwnik pisma z prośbą, aby to Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sandomierzu miała możliwość przeprowadzania testów na obecność koronawirusa, zostały wczoraj przekazane do wojewody świętokrzyskiego i wojewódzkiego inspektora sanitarnego w Kielcach.   

Najważniejsze w diagnostyce koronawirusa jest jak najszybsze wykonanie testu na jego obecność. Do tej pory takie badania są wykonywane wyłącznie przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach. Jednak jak przyznaje starosta jeśli pojawiłaby się możliwość robienia testów przez sandomierski sanepid to znacząco wpłynęłoby to na przyspieszenie procesu wykrywania osób zakażonych i szybsze udzielenie im odpowiedniej pomocy medycznej. 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe