Podkarpackie: 27-latka, która zmarła w Łańcucie kilka dni temu urodziła dziecko. "W 13 dobie rozpoznano sepsę"

  • 20.03.2020, 15:36
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Podkarpackie: 27-latka, która zmarła w Łańcucie kilka dni temu urodziła dziecko. "W 13 dobie rozpoznano sepsę" Fot. ARCHIWUM

Podziel się:

Oceń:

W Łańcucie dziś zmarła 27-letnia kobieta zarażona koronawirusem. To już druga ofiara śmiertelna pandemii w województwie podkarpackim, a szósta osoba w Polsce. Jak czytamy w oświadczeniu szpitala w Łańcucie: u chorej rozpoznano sepsę.

O śmierci młodej zakażonej kobiety w Łańcucie poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. 


-  Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim – czytamy w informacji, jaką opublikowało Ministerstwo Zdrowia.


W poprzednim komunikacie prasowym informowaliśmy Państwa o tym, że pacjentka w niepokojącym stanie zdrowia została przewieziona do Łańcuta ze szpitala w Nisku. 27-letnia kobieta trafiła do Szpitala w Łańcucie kilka dni po porodzie rozwiązanym cięciem cesarskim z niewydolnością oddechową.  


- Chora wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym. W 13 dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia. 12 godzin po zabiegu zatrzymanie krążenia, z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej, pacjentka uznana za zmarłą - czytamy w oświadczeniu.


Oświadczenie szpitala w Łańcucie publikujemy w całości poniżej.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe