Szpital w potrzebie. Poseł nie odbiera telefonu i liczy głosy poparcia

  • 21.03.2020, 17:46 (aktualizacja 21.03.2020, 17:57)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Szpital w potrzebie. Poseł nie odbiera telefonu i liczy głosy poparcia Fot. facebook.com/marek.kwitek.7

Podziel się:

Oceń:

Dwóch pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Kwarantanna personelu na jednym ze szpitalnych oddziałów. Przedłużające się procedury związane z wykonaniem testów na obecność koronawirusa. Starania starosty i dyrekcji szpitala, aby wszystko zakończyło się dobrze i lekceważące podejście do całej sprawy jednego ze świętokrzyskich parlamentarzystów. Tak wyglądał ubiegły weekend w Sandomierzu.

Poprzedni weekend dla Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu nie należał do łatwych. Mnóstwo zamieszania nie tylko wśród personelu wywołał fakt, że do szpitalnego oddziału ratunkowego zgłosił się mężczyzna z niepokojącymi objawami dającymi duże przesłanki, że może być nosicielem koronawirusa. Drugi pacjent u którego podejrzewano obecność COVID-19 natomiast od dłuższego czasu przebywał na jednym ze szpitalnych oddziałów. 


Sytuacja była bardzo kryzysowa, szczególnie na fakt, że wydłużał się czas pobrania testów oraz wykonania koniecznych badań laboratoryjnych, co mogło skutkować zwiększeniem się liczby osób narażonych na kontakt z potencjalnie zakażonymi koronawirusem. Natomiast  osoby, których stan zdrowia wskazywał na zakażenie nie mogły liczyć na szybką pomoc medyczną i przetransportowanie do odpowiedniego szpitala zakaźnego. 


O zaistniałej w sandomierskim szpitalu sytuacji i problemach poinformowano starostę sandomierskiego, Marcina Piwnika, który po spotkaniu z dyrekcją szpitala zaczął podejmować stanowcze działania. Jednym z takich działań był telefon do sandomierskiego posła Marka Kwitka z prośbą o pomoc, aby testy dla tych dwóch osób zostały po kilkugodzinnym oczekiwaniu w końcu wykonane. Próby dodzwonienia się do wspomnianego wcześniej posła nie przyniosły żadnego efektu. Niestety poseł nie odbierał i nie nawet nie odzwonił.  Czy taka sytuacja kryzysowa była mu obojętna? Czy brak kontaktu z posłem był wytłumaczony? Do dziś poseł nie wyjaśnił, dlaczego tak się zachował. Jednak obserwując ostatnie medialne informacje z regionu można wnioskować, że ważniejszą sprawą niż bezpieczeństwo zdrowia i życia pacjentów oraz personelu sandomierskiego szpitala było zbieranie i liczenie podpisów poparcia pod kandydaturą Andrzeja Dudy. 


Na jednym z regionalnych portali informacyjnych opublikowano informację o zebraniu prawie 7,5 tysięcy podpisów poparcia pod kandydaturą obecnego prezydenta, w którym triumfuje dumny poseł Marek Kwitek wspólnie z kilkoma kolegami ze swojej sandomierskiej drużyny. Do tego artykułu mocno na swoim facebookowym profilu odniósł się starosta sandomierski, Marcin Piwnik, który nie kryje oburzenia zachowaniem posła.

Szczególnie dlatego, że w minioną środę podczas wizyty wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza w sandomierskiej lecznicy poseł pokazał się i zaznaczył również w mediach swoją obecność. 


Czy w dobie coraz bardziej rozprzestrzeniającej się w całym kraju, ale również w najbliższym naszym regionie pandemii koronawirusa chwalenie się liczbą zebranych podpisów jest na miejscu? Czy działania polityczne nie związane z sytuacją zagrożenia nie powinny przypadkiem zejść na dalszy plan? A może poseł lubi pokazywać i udzielać się tylko wtedy kiedy jest to dla niego wygodne? Na te pytania niestety nie odpowiemy, ale możecie Państwo sami podjąć się tego wyzwania.  

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe