Pomimo akcji #zostańwdomu pozostańmy z kulturą na TY!

  • 22.03.2020, 16:29
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Pomimo akcji #zostańwdomu pozostańmy z kulturą na TY! Fot. Narodowe Centrum Kultury

Podziel się:

Oceń:

Sandomierskie placówki kultury, które musiały zamknąć swoje drzwi dla odwiedzających z powodu coraz bardziej rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa znalazły sposób na to, aby jednak nie dać o sobie zapomnieć. Zachęcają, żeby zapoznać się z ich ofertą, ale online.

Z powodu pandemii koronawirusa zapadła decyzja o czasowym zamknięciu instytucji kultury, filharmonii, oper, operetek, teatrów, muzeów, kin, domów kultury, bibliotek, galerii sztuki oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego. Jednym słowem zawieszono działalność wszystkich miejsc, gdzie  do tej pory tętniło życie kulturalne i towarzyskie. 

Rozpowszechniona w sieci akcja #zostańwdomu zmobilizowała wszystkich Polaków, aby zgodnie z jej motywem przewodnim pozostać w domu i spędzić swój czas z rodzinami. Jednak pozostanie w czterech ścianach swojego domu nie oznacza, że musimy rezygnować z tego co dotychczas sprawiało nam przyjemność. Większość kinowych hitów możemy obejrzeć w swoim salonie siedząc wygodnie na kanapie, wykorzystując do tego uruchomione specjalnie na okres największego zamieszania z epidemią koronawirusa platformy internetowe. Podobnie jest z zakupami, które również możemy zrobić nie wychodząc z domu. Wszyscy chętni mogą także zapoznać się z ofertami innych instytucji kultury, które niestety na czas pandemii musiały zamknąć swoje drzwi dla odwiedzających. 

Dobrym przykładem świecą sandomierskie placówki kultury, które zapraszają do zapoznania się z ich zbiorami online. Muzeum Okręgowe w Sandomierzu działa i udostępnia swoje zbiory w sieci. Do wejścia na swoją stronę zachęca także Miejska Biblioteka Publiczna w Sandomierzu. Oferta placówek kultury jest odpowiedzą na trudną sytuację epidemiologiczną i zalecenia pozostania w domach.

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe