Z KRAJU: Wzrasta nie tylko liczba osób zakażonych, ale również ofiar śmiertelnych

  • 22.03.2020, 17:22 (aktualizacja 22.03.2020, 17:28)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Z KRAJU: Wzrasta nie tylko liczba osób zakażonych, ale również ofiar śmiertelnych

Podziel się:

Oceń:

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o najnowszych statystykach związanych z pandemią koronawirusa. Jak dowiadujemy się z komunikatów w Polsce mamy już 563 przypadki zakażenia koronawirusem. Wzrosła nie tylko liczba zakażonych. Resort zdrowia podał do wiadomości również informacje o 7 osobach, które w wyniku zakażenia zmarły.

17607 przebadanych próbek na obecność zakażenia koronawirus, z czego 17044 okazało się negatywnych. W ciągu ostatniej doby zostało wykonanych ponad 2,5 tysiąca testów, a liczba zakażonych zwiększyła się do 563 osób. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia dziś odnotowano 27 nowych przypadków zakażenia.  

W całej Polsce hospitalizowanych jest 1047 osób. Objętych kwarantanną jest 54814 osób. Natomiast liczba osób zgłoszonych do kwarantanny powracających z zagranicy to 7406. Jak wynika z najnowszych raportów Ministerstwa Zdrowia w kraju 56623 osób zostało objętych nadzorem epidemiologicznym. 

Dziś potwierdzono również wiadomość o kolejnych przypadkach śmiertelnych. Ofiarą koronawirusa padła 37-latka oraz 43-letni mężczyzna. Kobietę przetransportowano ze szpitala w Wolicy k. Kalisza, gdzie przebywała kilka dni. Wykonane badania laboratoryjne potwierdziły u niej zakażenia koronawirusem. Kobieta zmarła w niedzielę rano w szpitalu zakaźnym w Poznaniu. 

- Pacjentka przyjechała do nas w skrajnie ciężkim stanie, została przyjęta do odcinka intensywnej terapii szpitala zakaźnego. Poddana została procedurom intensywnej terapii, stan krytyczny niestety się utrzymywał. Chora zmarła - powiedział rzecznik jednoimiennego szpitala zakaźnego w Poznaniu lek. med. Jacek Górny.

W szpitalu w Radomiu również dzisiaj zmarł 43-letni mężczyzna, który był w stanie ciężkim. Jak czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia diagnoza lekarzy wskazuje na śmierć z powodu zakażenia koronawirusem. Stan mężczyzny od początku określany był jako ciężki. 43-letni kierowca PKS-u z gminy Radzanów w powiecie białobrzeskim trafił do szpitala z objawami zakażenia a jego stan pogarszał się z dnia na dzień. Został przeniesiony na OIOM. W regionie radomskim był to pierwszy pacjent  przyjęty do szpitala z potwierdzonym zakażeniem COVID -19.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe