Świętokrzyskie: Mamy już 8 przypadków zakażenia koronawirusem w województwie

  • 23.03.2020, 11:08
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Świętokrzyskie: Mamy już 8 przypadków zakażenia koronawirusem w województwie

Podziel się:

Oceń:

Rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W województwie świętokrzyskim również potwierdzono jeden nowy przypadek zakażenia COVID-19.

Nowe zakażenia odnotowano na terenie województwa śląskiego (8 osób), województwa małopolskiego (3 osoby), województwa kujawsko-pomorskiego (2 osoby) oraz województwa lubelskiego i świętokrzyskiego, gdzie potwierdzono po jednym nowym przypadku zakażenia. 

Zakażenie koronawirusem pozytywne testy laboratoryjne potwierdziły u mieszkanki naszego województwa. Jak wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego pacjentka to mieszkanka powiatu pińczowskiego. Kobieta przyznała, że miała kontakt z synem, który wrócił z zagranicy. 

- Pacjentka jest w sile wieku. Jej stan jest dobry. Obecnie przebywa na oddziale zakaźnym – dodaje Ewa Łukomska, rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego. 

Na terenie województwa świętokrzyskiego w związku z podejrzeniem koronawirusa hospitalizowane są 23 osoby. Poddanych kwarantannie jest 2521 osób. 949 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym. Na ten moment w całym kraju zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u 649 osób, z czego 7 osób zmarło.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe