Nie żyje ksiądz zakażony koronawirusem

  • 24.03.2020, 13:03
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Nie żyje ksiądz zakażony koronawirusem Fot. gosc.pl ks. Henryk Borzęcki - proboszcz parafii Białopole

Podziel się:

Oceń:

Dziś rano w szpitalu w Puławach zmarła kolejna ofiara koronawirusa w Polsce. Dziewiątą osobą, która zmarła w wyniku zakażenia COVID-19 był ks. Henryk Borzęcki, proboszcz parafii Białopole. Miał 68 lat.

"Dziś, 24 marca 2020 r. o godz. 5:30 w Szpitalu w Puławach zmarł ks. Henryk Borzęcki - zarażony koronawirusem" - poinformowała diecezja zajmojsko-lubaczowska


Ministerstwo potwierdziło, że bezpośrednią przyczyną śmierci duchownego był koronawirus. Jak poinformował resort zdrowia jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące.  
Duchowny prawdopodobnie zaraził na pogrzebie od jednej z jego uczestniczek, która wróciła z Włoch. Do szpitala w Puławach trafił w ubiegły czwartek 19 marca. Jednak kapłan od 16 marca przebywał na oddziale pulmonologicznym szpitala w Chełmie, gdzie trafił z powodu zapalenia płuc. Badania wykazały, że został zakażony koronawirusem.


Ksiądz Borzęcki jest druga osobą zmarłą zarażoną koronawirusem w Lubelskiem. Dotychczas w regionie stwierdzono w sumie 48 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.  


W Polsce potwierdzono już 774 przypadków zakażenia koronawirusem.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe