Podkarpackie: 7 nowych przypadków zakażenia COVID-19!

  • 24.03.2020, 13:07 (aktualizacja 24.03.2020, 13:33)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Podkarpackie: 7 nowych przypadków zakażenia COVID-19!

Podziel się:

Oceń:

Koronawirus rozprzestrzenia się na całym świecie. Z dnia na dzień również w Polsce zwiększa się liczba zakażonych osób. Do tej pory testami laboratoryjnymi potwierdzono już 744 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 9 osób z powodu zakażenia zmarło. W województwie podkarpackim również sytuacja zmienia się z każdą chwilą. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia w swoim najnowszym komunikacie potwierdzono na Podkarpaciu kolejne 7 przypadków zakażenia.

Po potwierdzeniu badaniami laboratoryjnymi kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim liczba osób zarażonych to już 37.
Informacje ministerstwa potwierdza rzecznik wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.


- W gronie zakażonych osób znajduje się 4 mężczyzn z powiatu rzeszowskiego przebywających w kwarantannie domowej. Dwóch z nich jest młodych, pozostali są w sile wieku – wyjaśnia rzeczniczka – Zakażenie stwierdzono również u kobiety z powiatu krośnieńskiego, która przebywa w kwarantannie domowej. Zakażenie potwierdzono dodatkowo jeszcze u 2 mężczyzn w sile wieku z powiatu leskiego i stalowowolskiego. Obaj mężczyźni są w sile wieku i są hospitalizowani – dodaje Małgorzata Waksmundzka-Szarek.


Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  w Rzeszowie wykonano 1237 testów.


 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe