Z KRAJU: W związku z epidemią koronawirusa w Polsce wprowadzono kolejne ograniczenia. Jakie?

  • 24.03.2020, 17:24 (aktualizacja 25.03.2020, 10:50)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Z KRAJU: W związku z epidemią koronawirusa w Polsce wprowadzono kolejne ograniczenia. Jakie? Fot. PAP

Podziel się:

Oceń:

Kilka dni temu w Polsce premier Mateusz Morawiecki ogłosił stan epidemii. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier poinformował o nowych decyzjach w sprawie walki z COVID-19. Wprowadzone zostały nowe obowiązki i ograniczenia. Jakie?

- Obserwujemy ciągle wzrost liczby zachorowań, jest on znaczący. Będziemy wprowadzać kolejne obostrzenia, które są konieczne - - powiedział Mateusz Morawiecki na wtorkowej konferencji prasowej.

Wprowadzone zostają ograniczenia związane głównie z poruszaniem się poza domem. Chodzi między innymi o przemieszczanie się, transport zbiorowy oraz zgromadzenia. Po ulicach nie powinny poruszać się więcej niż dwie osoby (nie dotyczy rodzin), w mszach świętych natomiast będzie mogło uczestniczyć maksymalnie pięć osób. Kara za nieuzasadnione gromadzenie się może skutkować mandatem w wysokości nawet 5 tysięcy złotych. Wychodzić z domu można, ale tylko i wyłącznie w uzasadnionych i koniecznych przypadkach. 

Nowe zasady dotkną również transport publiczny, gdzie liczba pasażerów zostanie mocno ograniczona. 

- Wprowadzamy ograniczenia w przemieszczaniu się. Ograniczenia mają również dotyczyć transportu zbiorowego, aby tylko co drugie miejsce było zajęte. Z kolei zgromadzenia mają dotyczyć dwóch osób, wyjątek stanowi rodzina. Z kolei w uroczystościach, obrzędach religijnych może uczestniczyć do pięć osób- poinformował premier Mateusz Morawiecki

O ograniczenie kontaktów oraz wychodzenie z domów tylko w koniecznych przypadkach apelował dziś minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

- Jeśli nie ograniczymy tych kontaktów do minimum, nie uratujemy ludzkich żyć. Ograniczamy wychodzenie z domu do wyjść do pracy, sklepu czy wyjść w związku z zaspokajaniem niezbędnych potrzeb. Bądźmy rozsądni i uratujmy swoje zdrowie i życie. Ograniczmy nasze wyjścia do minimum. Bardzo proszę zostańmy w domu – podkreślił minister Łukasz Szumowski.

Takie ograniczenia mają obowiązywać do 11 kwietnia.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe