Podkarpackie: Pojawiły się kolejne dwa przypadki zakażenia

  • 25.03.2020, 10:36
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Podkarpackie: Pojawiły się kolejne dwa przypadki zakażenia Fot. Pixabay

Podziel się:

Oceń:

W województwie podkarpackim już 39 osób jest zakażonych koronawirusem. Dziś zakażenie testy laboratoryjne potwierdziły u kolejnych dwóch osób.

Jak informuje rzecznik wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek badanie laboratoryjne potwierdziły kolejne 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. Zakażenie potwierdzono u dwóch mężczyzn.  Jak udało nam się dowiedzieć obaj mężczyźni są w stanie dobrym i przebywają w ścisłej kwarantannie domowej. 

- Pierwszy - to mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego w stanie dobrym, przebywa w ścisłej kwarantannie domowej. Drugie zakażenie potwierdzono u starszego mężczyzny, mieszkańca powiatu tarnobrzeskiego, który również jest w stanie dobrym i przebywa w ścisłej kwarantannie domowej – wyjaśnia rzeczniczka Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7344 osób,  a 8089  poddane jest  kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 63  osób. Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  w Rzeszowie wykonano 1339  testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 39 przypadków zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia 1 osoba zmarła. 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe