Pacjentka, która zgłosiła się na sandomierski SOR z podejrzeniem koronawirusa jest zdrowa. Testy wykazały wynik ujemny

  • 25.03.2020, 11:58 (aktualizacja 25.03.2020, 14:33)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Pacjentka, która zgłosiła się na sandomierski SOR z podejrzeniem koronawirusa jest zdrowa. Testy wykazały wynik ujemny

Podziel się:

Oceń:

Na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Sandomierzu w poniedziałek zgłosiła się kobieta z podejrzeniem koronawirusa. Pacjentka podczas wywiadu przyznała, że w ostatnim czasie miała kontakt z osobą z zagranicy. Badania laboratoryjne jednak nie potwierdziły u kobiety zakażenia koronawirusem.

Kobieta, która w poniedziałek zgłosiła się do sandomierskiego szpitala z niepokojącymi objawami natychmiast została odwieziona na oddział zakaźny do Starachowic. Tam też zostały pobrane od niej próbki do badań, które wykazały wynik ujemny.  

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Sandomierzu został natychmiast po tej sytuacji odkażony. Trzy osoby z personelu, które miały kontakt z pacjentką od poniedziałku przebywały na kwarantannie w swoich domach. Teraz po potwierdzeniu ujemnego wyniku badań mogą już odetchnąć i wrócić do pracy. 

Dyrekcja szpitala po kilku już podobnych sytuacjach zdecydowała o utworzeniu dodatkowego miejsca do obserwacji w sandomierskim Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego. Takie dodatkowe miejsce obserwacji działa już od wtorku a znajduje się w pomieszczeniach oddziału urologii, który mieści się na dole budynku szpitalnego i posiada oddzielne wejście. 

Przypomnijmy, że obecnie na terenie powiatu sandomierskiego nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia COVID-19. Obowiązkowej kwarantannie domowej poddanych jest 344 osób. Natomiast 18 osób odbywa kwarantannę poza miejscem swojego zamieszkania.  

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe