Z KRAJU: 20 milionów WOŚP przeznaczy na walkę z koronawirusem

  • 25.03.2020, 13:32 (aktualizacja 25.03.2020, 13:34)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Z KRAJU: 20 milionów WOŚP przeznaczy na walkę z koronawirusem Fot. Marcin Michoń

Podziel się:

Oceń:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na czele z Jurkiem Owsiakiem nie pierwszy raz pokazuje, że można na nią liczyć. Zawsze wspiera potrzebujących. Teraz chce pomóc w walce z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Na ten cel przeznaczyła blisko 20 milionów złotych.

Przekazane przez WOŚP pieniądze zostały przeznaczone między innymi na  zakup 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej, specjalistyczny sprzęt medyczny i laboratoryjny. Pakiety mają za zadanie zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa lekarzy i personelu medycznego walczącego z pandemią a ich skład wchodzi kombinezon, buty, panoramiczne gogle, rękawiczki, maska ochronna z filtrem mechanicznym i zaworem oddechowym oraz worek na odpady. 

Fundacja do tej pory zakupiła również 150 łóżek na stanowiska OIOM o wartości około 4 miliony złotych, zaawansowany sprzęt laboratoryjny oraz zestawy ochrony osobistej. 

Zakupy które dotychczas zrobiła WOŚP to nie koniec. Już teraz Fundacja planuje kolejne, które doposażą wybrane wspólnie z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim placówki walczące czynnie z pandemią koronawirusa.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe