Skarżysko: Pielęgniarka zarażona koronawirusem. Jedna osoba nie żyje!

  • 25.03.2020, 18:05 (aktualizacja 25.03.2020, 18:13)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Skarżysko: Pielęgniarka zarażona koronawirusem. Jedna osoba nie żyje!

Podziel się:

Oceń:

Zakażona pielęgniarka ze skarżyskiego szpitala zaraziła koronawirusem co najmniej cztery osoby. Jak dotąd jedna z zakażonych przez pielęgniarkę osób zmarła. Nie wiadomo jednak, czy główną przyczyną jego śmierci było zakażenie SARS CoV-2. Jak informuje Ewa Łukomska, rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego mężczyzna cierpiał na choroby współistniejące.
Po tym, jak okazało się, że pracująca w szpitalu w Skarżysku pielęgniarka jest zakażona koronawirusem kwarantannie zostali poddani pacjenci oraz personel skarżyskiej lecznicy. W potencjalnej grupie ryzyka zakażeniem znajduje się 65 osób. Dziś potwierdzono zakażenie u 4 osób, które przebywały na oddziale neurologii skarżyskiego szpitala. Niestety jedna z nich dziś zmarła. To starszy mężczyzna z powiatu starachowickiego, który cierpiał również na choroby współistniejące.
 
- W województwie świętokrzyskim potwierdzono 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem – informuje Ewa Łukomska, rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego - To trzech mężczyzn i kobieta. Pierwszy to mieszkaniec powiatu kieleckiego, który jest w sile wieku. Zakażony został również starszy mieszkaniec powiatu starachowickiego. W pozostałej grupie osób starszych zakażonych koronawirusem jest mieszkaniec powiatu kutnowskiego oraz mieszkanka powiatu skarżyskiego.
 
Zakażona kobieta miała dyżur na oddziale neurologii skarżyskiego szpitala w dniach 16 i 17 marca. Pielęgniarka pracuje również w szpitalu w Grójcu, gdzie prawdopodobnie się zaraziła. W grupie ryzyka zakażeniem znajduje się w sumie 65 osób. To personel i pacjenci lecznicy w Skarżysku.
 
Dziś na ten temat oficjalne stanowisko zajęło starostwo powiatowe w Skarżysku:
 
 
Obecnie na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano 12 potwierdzonych testami zakażeń koronawirusem. 37 osób jest hospitalizowanych. Osób na obowiązkowej kwarantannie w województwie jest 3726. Natomiast 717 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym. W regionie z powodu zakażenia zmarła jak dotąd 1 osoba.
SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe