dr Piotr Sołtyk: PGKiM w Sandomierzu rozbudowuje wiatę ściekową. Jest to wymagane, by nie doszło do katastrofy ekologicznej

  • 01.04.2020, 18:11 (aktualizacja 01.04.2020, 18:15)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
dr Piotr Sołtyk: PGKiM w Sandomierzu rozbudowuje wiatę ściekową. Jest…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Sandomierzu na terenie oczyszczalni ścieków prowadzone są prace związane z rozbudową wiaty ściekowej. Jak tłumaczy Piotr Sołtyk prezes sandomierskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej ta inwestycja była potrzebna, ponieważ pozwoli na większe składowanie osadów ściekowych. Dotychczasowa sieć kanalizacyjna nieustannie się powiększa o kolejne gospodarstwa domowe.

Celem inwestycji jest przede wszystkim uporządkowanie gospodarki osadowej na terenie oczyszczalni ścieków, poprawa funkcjonowania procesu technologicznego oraz możliwość składowania większej ilości osadów ściekowych szczególnie w okresie zimowym. Jak podkreślił prezes PGKiM wykonanie inwestycji znacznie wpłynie na poprawę pracy oczyszczalni ścieków w Sandomierzu. 

Powierzchna użytkowa na której prowadzone są prace  budowlane związane z rozbudową dotychczasowej wiaty ściekowej to prawie 800 metrów kwadratowych. Proces zaplanowanych prac obejmuje wykonanie fundamentów pod słupy nośne, wykonanie betonowej, nieprzesiąkalnej posadzki składowania osadu wraz z systemem odprowadzania ścieków, budowę dwóch wydzielonych boksów na piasek oraz budowę ścian oporowych z klocków betonowych w obrysie nowo wybudowanej wiaty.


Kolejnym etapem realizacji prac będzie montaż zadaszenia na nowo wybudowanej części składowiska. Jak podkreślił Piotr Sołtyk, na wszystkie prace planowano przeznaczyć 500 tysięcy złotych, jednak przedsiębiorstwo wykonuje prace we własnym zakresie, dlatego udało się zaoszczędzić około połowy planowanej kwoty. Zakończenie prac zaplanowano na koniec sierpnia tego roku. 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe