Świętokrzyskie: 2 nowe zakażenia. W sumie 81 zainfekowanych osób, zmarł 1 pacjent

  • 04.04.2020, 14:19
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Świętokrzyskie: 2 nowe zakażenia. W sumie 81 zainfekowanych osób, zmarł 1 pacjent

Podziel się:

Oceń:

W sobotę rano resort zdrowia podał informację o 120 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Badania laboratoryjne potwierdziły również dwa zakażenia w województwie świętokrzyskim. Zakażeni koronawirusem są dwaj mężczyźni. Do tej pory w regionie stwierdzono 81 przypadków zachorowań na COVID-19, z czego 1 osoba zmarła.

Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego w dzisiejszym komunikacie podała dokładniejsze dane dotyczące nowych przypadków zakażeń w województwie. 

- To dwaj mężczyźni. Starszy z nich pochodzi z powiatu lipskiego z województwa mazowieckiego. Drugi jest w sile wieku i mieszka na terenie powiatu ostrowieckiego – wyjaśniła rzeczniczka

Przypomnijmy również, że wczoraj późnym wieczorem na terenie województwa świętokrzyskiego również potwierdzono 8 nowych przypadków zakażeń. To kobieta w sile wieku z powiatu skarżyskiego, starsza kobieta z powiatu starachowickiego, kobieta w sile wieku z powiatu buskiego, dwie kobiety oraz dwóch mężczyzn w sile wieku z powiatu kieleckiego, a także mężczyzna w sile wieku z powiatu starachowickiego.


W sumie na terenie województwa odnotowano dotąd 81 przypadków zachorowań na COVID-19. Oprócz tego 54 osoby są hospitalizowane w związku z podejrzeniem zakażenia, 4172 osoby są poddane kwarantannie, a 90 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

W Polsce natomiast liczba zakażeń na koronawirusa wzrosła do 3503, z czego 73 osoby zmarły.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe