Czy sandomierski szpital będzie jednoimiennym zakaźnym? Starosta dementuje te informacje

  • 06.04.2020, 14:00 (aktualizacja 06.04.2020, 16:20)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Marcin Piwnik: Dementuję plotki, jakoby sandomierski szpital miał być…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Czy Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu stanie się kolejnym w regionie zakaźnym szpitalem jednoimiennym? Władze powiatu wyraziły swoje zdanie, które jest stanowczym sprzeciwem.
Epidemia koronawirusa niestety coraz bardziej zaczyna się rozprzestrzeniać również w naszym województwie świętokrzyskim. Liczba zakażeń w regionie wzrosła już do 103 przypadków. Może właśnie z tego faktu wynika niepokojąca informacja krążąca w opinii publicznej już od kilku dni, że sandomierska lecznica zostanie przekształcona na szpital zakaźny. W sobotę o tym niepokojącym fakcie na swoim profilu poinformował starosta sandomierski, Marcin Piwnik. Jednak jak przekazał starosta według zapewnień wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu nie jest brany pod uwagę przy tworzeniu kolejnej sieci szpitali zakaźnych.
 
Dziś starosta sandomierski wspólnie z pozostałymi członkami Zarządu Powiatu przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie, które jak poinformował w rozmowie telefonicznej zostanie przekazane zarówno Wojewodzie Świętokrzyskiemu jak i Ministrowi Zdrowia.
 

 
Przypomnijmy, że w województwie świętokrzyskim szpitale zakaźne znajdują się w Kielcach, Busku Zdroju oraz Starachowicach.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe