Stanowisko Burmistrza Sandomierza ws. interwencji Straży Miejskiej: "Czekam na rozstrzygnięcie prokuratora"

  • 08.04.2020, 17:35
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Stanowisko Burmistrza Sandomierza w sprawie interwencji Straży Miejskiej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj na naszym portalu informowaliśmy o interwencji strażników Straży Miejskiej w Sandomierzu, którzy po jej zakończeniu pozostawili zmaltretowanego lisa bez udzielenia odpowiedniej pomocy. O całej sytuacji poinformowali inspektorzy Straży Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce, którzy po zapoznaniu się z przebiegiem zdarzeń zdecydowali również o zawiadomieniu Prokuratury Rejonowej w Sandomierzu. Dziś swoje stanowisko w tej sprawie przedstawił burmistrz Marcin Marzec.
Po zapoznaniu się z przesłanym przez Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce pismem burmistrz miasta Marcin Marzec wydał stosowne oświadczenie w którym poinformował, że na wyciągnięcie jakichkolwiek konsekwencji wobec strażników miejskich poczeka do wyników postępowania prokuratorskiego.
 
Inspektorzy Straży Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce wystosowali dziś kolejne pismo do burmistrza Sandomierza wnioskując w nim o zamknięcie lub zawieszenie Straży Miejskiej na czas postępowania karnego. Zapytany o ten fakt, rzecznik prasowy burmistrza Michał Mendak odpowiedział, że na ten moment burmistrz nie przewiduje zawieszenia działalności Straży Miejskiej na czas postępowania. Straż pełni wiele innych ważnych czynności na terenie miasta związanych choćby z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa.
SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe