Z KRAJU: Rząd przedstawił nowe pomysły na walkę z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Jakie?

  • 09.04.2020, 15:56
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Z KRAJU: Rząd przedstawił nowe pomysły na walkę z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Jakie? Fot. KPRM

Podziel się:

Oceń:

Obostrzenia dotyczące sklepów i wstrzymania wszelkich usług zostają przedłużone do 19 kwietnia. Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji szkoły zamknięte zostają do 26 kwietnia. Natomiast od przyszłego czwartku wszyscy będziemy obowiązani nakazem zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych.

Premier Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji prasowej z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim i ministrem edukacji Dariuszem Piontkowskim poinformował o przedłużeniu dotychczasowych obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa oraz nowych zasadach, które zaczną już niebawem wszystkich nas obowiązywać. 


Premier zapowiedział, że przesunięte zostają egzaminy ósmoklasistów i matury. Odbędą się nie wcześniej niż w czerwcu, a uczniowie dowiedzą się o terminie co najmniej trzy tygodnie wcześniej. Jak na razie nie została podjęta decyzja o  przedłużenia roku szkolnego.


Od przyszłego czwartku, czyli 16 kwietnia  każdy ma obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej (maseczką, szalikiem, chustą).

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Zdjęcia (17)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe