Zwierzę porzucone przez strażników miejskich nie przeżyło. Sprawę prowadzi prokuratura

  • 10.04.2020, 13:44
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Zwierzę porzucone przez strażników miejskich nie przeżyło. Sprawę prowadzi prokuratura Fot. Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu

Podziel się:

Oceń:

Pomimo wysiłków lekarzy z kliniki weterynaryjnej w Przemyślu lis porzucony po interwencji strażników Straży Miejskiej w Sandomierzu nie przeżył.

Przypomnijmy, że sprawa porzuconego lisa rozpoczęła się po wtorkowej porannej interwencji strażników sandomierskiej Straży Miejskiej. W prawobrzeżnej części Sandomierza lis wtargnął na jedną z posesji gdzie został zaatakowany przez psa w typie owczarka niemieckiego. Zaalarmowana o zdarzeniu Straż Miejska w Sandomierzu podjęła się schwytania zwierzęcia. Strażnicy miejscy po zakończeniu interwencji nie udzielili pomocy mocno poranionemu lisowi porzucając go nieopodal posesji.


O tym fakcie poinformowano Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce, która po udaniu się na miejsce gdzie strażnicy porzucili lisa podjęli swoją interwencję. Jak się okazało lis był mocno poturbowany. Zwierzę miało złamaną szczękę i uszkodzoną tylną łapę. W ciężkim stanie trafiło do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu, gdzie udzielono mu odpowiedniej opieki weterynaryjnej. Jednak pomimo wysiłków lekarzy życia zwierzęcia nie udało się uratować. 


Jeszcze we wtorek Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce skierowała do Prokuratury Rejonowej w Sandomierzu zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Straż Miejską. Strażnikom zarzucono  dopuszczenie się znęcania nad rannym zwierzęciem oraz  porzucenie go bez udzielenia mu odpowiedniej pomocy.  Inspektorzy Straży Ochrony i Ratownictwa Zwierząt w Polsce do sandomierskiej Prokuratury złożyli w tej sprawie zawiadomienie również przeciwko Urzędowi Miasta w Sandomierzu. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
empatyczny
empatyczny 10.04.2020, 19:27
to po co te kołtuny tam pojechały ? zero kompetencji ,zero empatii! rowy kopać!

Pozostałe