W Sandomierzu upamiętniono 10. rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem.

  • 10.04.2020, 14:33
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
W Sandomierzu upamiętniono 10. rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem. Fot. Starostwo Powiatowe w Sandomierzu

Podziel się:

Oceń:

W skromnej reprezentacji władze miasta i powiatu uczciły dziś 10. rocznicę katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem. W katastrofie tragicznie zginął Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką oraz 94 inne osoby - wśród nich wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych.

W gronie tragicznie zmarłych znalazł się również sandomierzanin Piotr Nurowski - Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i wieloletni szef Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Symboliczne wiązanki oraz pamiątkowy znicz starosta sandomierski, Marcin Piwnik wspólnie z burmistrzem Marcinem Marcem złożyli  przed tablicą poświęconą pamięci Piotra Nurowskiego.  


Pamiątkowa tablica znajduje się na ścianie domu, w którym spędził dzieciństwo i młodość.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe