Sprzęt laboratoryjny z USA już zamówiony. Szpital w Sandomierzu będzie wykonywał testy na COVID-19

  • 10.04.2020, 14:50
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Marcin Piwnik: Szpital w Sandomierzu będzie wykonywał testy na COVID-19.…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wszystko wskazuje na to, że Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu będzie wykonywał testy na obecność koronawirusa. Jak informuje starosta sandomierski, Marcin Piwnik starania o możliwość wykonywania takich testów rozpoczęto po sytuacjach podczas których oczekiwanie na wyniki z pobranych próbek było zbyt długie.

Jak już informowaliśmy dyrekcja sandomierskiej lecznicy chce uruchomić specjalistyczne laboratorium, gdzie będzie można wykonywać między innymi również testy w kierunku obecności koronawirusa. Specjalistyczny sprzęt laboratoryjny już został zamówiony w Stanach Zjednoczonych. Jak dodaje starosta Marcin Piwnik, za cztery tygodnie takie badania będą już mogły odbywać się w laboratorium w sandomierskim szpitalu.


Na wszystkie koszty związane z zakupem urządzenia oraz remontem szpitalnego laboratorium i jego przystosowaniem do takich badań składają się wszystkie gminy powiatu sandomierskiego oraz sam samorząd powiatowy. Całkowity koszt tej inicjatywy to 300 000 złotych.  

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe