Muzeum Okręgowe w Sandomierzu z ministerialnym wsparciem na poprawę systemu zabezpieczeń

  • 10.04.2020, 15:09
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
dr Dominik Płaza: Muzeum w Sandomierzu z ministerialnym wsparciem na poprawę…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazało sandomierskiemu Muzeum Okręgowemu dotację 350 tysięcy złotych. Wsparcie zostanie wykorzystane na wzmocnienie zabezpieczeń antywłamaniowych i przeciwpożarowych.

Obecna instalacja systemów bezpieczeństwa w muzeum niestety jest już przestarzała i od kilku lat nie podlegała żadnym pracom modernizacyjnych. Dlatego instytucja zwróciła się do ministerstwa o wsparcie inwestycji w kwocie miliona złotych. Jak na ten moment Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dotację w kwocie 350 tysięcy złotych. 


Jak przyznaje dyrektor instytucji dr Dominik Kacper Płaza ze względu na koszty prace zostaną podzielone na etapy jednak pierwszy z nich wykonany będzie jeszcze w tym roku.


W zakresie poprawy bezpieczeństwa zbiorów i osób zwiedzających Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zaplanowało zmianę systemu sygnalizacji alarmowej z możliwością podłączenia jej do Państwowej Straży Pożarnej. Nowy system monitoringu ma obejmować nie tylko wnętrza  zamku, poszczególnych sal ekspozycyjnych, ale również ciągi komunikacyjne oraz elewację zewnętrzną. Stworzony zostanie system oświetlenia alarmowego, będzie budowa serwerowni, która skupi wszystkie systemy.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
stąd
stąd 11.04.2020, 01:16
Szkoda, że p. Płaza po pojawieniu w muzeum zrezygnował z granta z ministerstwa kultury, bodaj ok. 300 tys. na remont fasady zamku. Sandomierz jednak i muzeum stać na podobne gesty. Gratulacje.

Pozostałe