Sandomierz: Nocny mail od Poczty Polskiej. Burmistrz Sandomierza nie przekaże list z danymi wyborców!

  • 24.04.2020, 15:32 (aktualizacja 27.04.2020, 11:35)
  • STV | Telewizja Sandomierz
Marcin Marzec: Gmina Sandomierz nie przekaże danych mieszkańców Poczcie…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Burmistrz nie udostępni Poczcie Polskiej żądanych przez nią danych osobowych wyborców. Tak Marcin Marzec komentuje mail podpisany tylko „Poczta Polska” z żądaniem przekazania spisu wyborców w związku z planowanymi wyborami prezydenckimi, które mają się odbyć w maju.

Burmistrz Sandomierza zwraca uwagę na fakt, że pismo z prośbą Poczty Polskiej na ten moment nie posiada żadnych podstaw prawnych. Żądanie poczty powinno być podpisane elektronicznie przez osobę upoważnioną do reprezentowania operatora pocztowego. Takiego podpisu pod mailem niestety nie ma.

Do urzędów w całej Polsce dotarł wniosek Poczty Polskiej o przekazanie danych ze spisu wyborców, zawierającego dane osobowe takie jak PESEL, personalia, dokładny adres zamieszkania. Na ich podstawie ma ona przygotowywać korespondencyjne wybory. Poczta powołuje się na zapisy ustawy, nad którą parlament wciąż pracuje.

STV | Telewizja Sandomierz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mariusz
Mariusz 27.04.2020, 10:56
Przekazanie Poczcie naszych danych osobowych bez podstawy prawnej jest przestępstwem. Każdy, kto podejmuje współpracę w tym zakresie będzie odpowiadał za współudział. Czy warto? Kiedyś W PRL obowiązywało hasło: "POPIERAJCIE PARTIĘ CZYNEM, UMIERAJCIE PRZED TERMINEM". Czyżby obecni rządzący obrali ten kurs?

Pozostałe