Starosta Marcin Piwnik apeluje o bezpieczne, ale godne uczczenie majowych świąt patriotycznych

  • 29.04.2020, 16:15 (aktualizacja 29.04.2020, 19:01)
  • Telewizja Sandomierz | [email protected]
Starosta Marcin Piwnik apeluje o bezpieczne, ale godne uczczenie majowych…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Przez pandemię koronawirusa tegoroczne obchody majowych świąt będą w Sandomierzu obchodzone zupełnie inaczej niż w latach poprzednich. Jednak mimo wszystko będą obchodzone równie uroczyście. Organizatorami sandomierskich obchodów są starosta - Marcin Piwnik, burmistrz – Marcin Marzec oraz Jednostka Wojskowa 3 Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego.
W sobotę, 2 maja Sandomierzanie oraz mieszkańcy powiatu sandomierskiego uczczą Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Starosta sandomierski, Marcin Piwnik zachęca do wywieszenia biało-czerwonego narodowego symbolu na terenie swoich posesji.
 
W niedzielę, 3 maja obchodzona będzie 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody jednak z uwagi na obowiązujące obostrzenia dotyczące zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa odbędą się w ograniczonym zakresie.
 
Niedzielne obchody rozpoczną się o godzinie 10.30 mszą świętą w intencji Ojczyzny, która odbędzie się pod przewodnictwem biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu. Msza święta odbędzie się bez udziału pocztów sztandarowych, kompanii honorowej jak również młodzieży szkolnej. Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników msza święta będzie w całości transmitowana online.
 
Następnie obchody przeniosą się na Rynek Starego Miasta, gdzie pod Ratuszem nastąpi złożenie wiązanek przez przedstawicieli władz samorządowych, związków kombatanckich oraz służb mundurowych. Jak poinformował starosta sandomierski warta honorowa przed pamiątkową tablicą będzie pełniona od 11.45 do 12.30. W tym czasie możliwość złożenia wiązanek będą miały pozostałe podmioty i instytucje.
 
Wszystkie szczegóły dotyczące Sandomierskich Obchodów Święta Narodowego 3 Maja znajdziemy na plakacie informacyjnym.
 
 
 
Telewizja Sandomierz | [email protected]

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe